Leasing z roku na rok staje się coraz bardziej popularną metodą finansowania. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim minimum formalności i szybka decyzja o przyznaniu leasingu. To także doskonałe rozwiązanie dla firm, które borykają się z problemami z płynnością finansową. Dla nich firmy przygotowały ofertę leasing bez BIK. Czy jest to możliwe?

Leasing bez BIK – czy jest to możliwe?

Leasing to umowa zawierana pomiędzy firmą leasingową a leasingobiorca. Leasingodawca przekazuje leasingobiorcy w użytkowanie przedmiot w zamian za uiszczanie comiesięcznej raty. Kwota zawarta jest w umowie. Leasing charakteryzuje się minimum formalności, jednakże firmy leasingowe mogą wymagać m.in. zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i US oraz braku wpisu do Krajowego Rejestru Długów (KRD) czy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), która informuje braku spłaty zadłużenia danego klienta. Jeśli klient widnieje w jednej z baz, firma może odmówić podpisania umowy z przedsiębiorcą ze względu na ryzyko.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów z problemami finansowymi, powstała oferta tzw. Leasing bez BIK. Skierowana jest do osób, które mają słabą historię kredytową. Firma leasingowa nie bierze pod uwagę bazy BIK podczas podpisywania umowy. Dodatkowo indywidualnie ustala wszelkie warunki z klientem, aby dopasować jak najlepszą umowę dla obu stron. Leasing bez BIK obejmuje:

 • Pojazdy,
 • Maszyny
 • Urządzenia.

Należy mieć na uwadze, że niektóre firmy nie oferują finansowania przedmiotów trudno-zbywalnych takich jak meble czy sprzęt komputerowy.

Leasing bez BIK – jakie daje korzyści?

Główną korzyścią leasingu bez BIK jest możliwość podpisania umowy leasingowej przez zadłużoną firmę i wzięcie w leasing przedmiotu, który jest potrzebny firmie. Ponadto, umowa cechuje się tym, że wymaga minimum formalności, a decyzja o przyznaniu leasingu jest podejmowania bardzo szybko. Niewątpliwie zaletą jest ustalanie indywidualnych warunków, aby były korzystne zarówno dla firmy, jak i klienta. W przypadku leasingu bez BIK :

 • Firma leasingowa nie dokonuje weryfikacji w bazie BIK, KRD, BIG
 • Firma leasingowa nie wymaga zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US,
 • Firma leasingowa indywidualnie podchodzi do klientów ze słabą historią kredytową,
 • Minimum formalności.

Leasing bez BIK umożliwia finansowanie potrzebnego przedmiotu nawet tym firmom, które mają problemy z płynnością finansową. Zazwyczaj tego typu leasing stosowany jest do ograniczonej ilości przedmiotów leaisngu.

Leasing bez BIK– na co zwrócić uwagę?

Decydując się na leasing bez BIK warto wziąć pod uwagę kilka ofert firm leasingowych i dokładnie je przeanalizować. Na rynku można znaleźć firmy, które:

 • Przy podpisaniu umowy sprawdzają różne bazy, ale mogą akurat nie weryfikować tej, w której przedsiębiorca widnieje.
 • Przy podpisywaniu umowy nie sprawdzają baz. Dzięki temu można uzyskać korzystną ofertę.
 • Podpisują umowy z firmą nawet jeżeli ma złą historię.
 • Podpisują umowę z firmą z zadłużeniem na indywidualnych zasadach, korzystnych dla obydwóch firm.

Więcej informacji o leasingu bez BIK znajdziesz na stronie https://leasingpolski.pl/leasing-dla-klienta-z-bikkrd.