Outlety oferujące sprzęt gospodarstwa domowego cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ze względu na bardzo wysokie koszty zakupu nowych urządzeń w tradycyjnych sieciach sklepowych, konsumenci coraz częściej poszukują alternatywnych, tańszych rozwiązań. Dzięki temu outlety z roku na rok zyskują coraz większy udział w rynku polskim i przewiduje się, że tendencja ta będzie wzrastać w kolejnych latach.

Zakup używanego sprzętu od osoby prywatnej czy z outletu

Zepsuta pralka, czy remont i wymiana sprzętu gospodarstwa domowego po remoncie mogą nadszarpnąć domowy budżet. Bardzo często kupujący zastanawiają się wówczas gdzie kupić AGD po kosztach. Na portalach internetowych aż roi się od ofert prywatnych sprzedawców wystawiających na sprzedaż różnego rodzaju sprzęty, bardzo często za niewielkie pieniądze. Tego rodzaju transakcje są niestety obarczone wysokim ryzykiem kupującego z kilku powodów. Decydując się na zakup od nieznanej osoby i wysyłając należność za towar przed wysyłką bardzo często można paść ofiarą oszustwa i nigdy nie otrzymać zamówionego towaru. Spora część z oferowanych na portalach internetowych produktów może pochodzić z tak zwanych "wystawek" zagranicznych, czyli może to być po prostu zużyty sprzęt wystawiany na śmietnik, nie spełniających wymogów bezpieczeństwa i w złym stanie technicznym, a nawet jeśli uda się znaleźć pralkę, czy lodówkę w przyzwoitym stanie, nie wiadomo tak naprawdę jak długo po zakupie będzie nam służyć. 

Urządzenia oferowane przez outlety

Oferta profesjonalnych outletów ze sprzętem gospodarstwa domowego bardzo często jest o wiele bogatsza, niż tradycyjnych sklepów. Tak, jak zwykłe sieci detaliczne, oferują one kompleksowe wyposażenie AGD, m.in. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne i gazowe, odkurzacze, a nawet awangardowe roboty kuchenne. Oprócz produktów nowych, oferta obejmuje także tzw. sprzęt powystawowy, czyli nigdy nie używany w warunkach domowych, a jedynie prezentowany w tradycyjnych sklepach. Oprócz możliwości zakupu w placówce, większość outletów oferuje klientom możliwość wygodnego zakupu dowolnego produktu przez internet, z bezpośrednią dostawą do domu. Jednym z tego rodzaju sklepów jest Maxi-Media, prowadzący sprzedaż produktów w placówkach na terenie Warszawy oraz za pośrednictwem strony internetowej pod adresem Maxi-Media.pl

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Bezsporną zaletą profesjonalnego outletu ze sprzętem AGD jest możliwość uzyskania gwarancji na zakupiony towar. Dzięki temu nawet w przypadku poważnej awarii sprzęt zostanie naprawiony lub wymieniony, tak jak dzieje się to w tradycyjnych sieciach detalicznych oferujących nowe artykuły gospodarstwa domowego. Zakup nawet najlepszego sprzętu od osoby prywatnej jest bardzo ryzykowny ponieważ taki sprzedawca nie udziela żadnej gwarancji i w przypadku awarii koszty napraw lub ewentualnej wymiany ponosi wyłącznie kupujący. Tak więc zakup używanych urządzeń z internetu w tym przypadku może być tylko pozorną oszczędnością i w efekcie narazić kupującego na podwójny wydatek.