W ostatnich latach Polacy coraz chętniej biorą kredyty i pożyczki gotówkowe. Zadłużanie się przez jednych jest uważane jako coś naturalnego, natomiast inni widzą w tym zagrożenie. Z reguły pożyczania pieniędzy nie można uznać za nic złego. Jednak, jeżeli ktoś nie kontroluje swoich finansów, pożycza kolejne pieniądze i ma kłopoty z ich oddawaniem, wtedy zagrożenie jest spore. Można popaść w spiralę zadłużenia, co skutkować może sporymi kłopotami. Jednak jeżeli ktoś popadł w tarapaty i zadłużył się zbyt mocno, może pomyśleć o zaciągnięciu tak zwanego kredytu konsolidacyjnego.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Tego rodzaju usługa oferowana jest przez wiele banków. Polega ona na połączeniu wszystkich długów klienta w jeden, który będzie spłacany na rzecz banku. Podczas zawierania umowy o ten kredyt, bank zobowiązuje się do spłaty umówionych zobowiązań dłużnika i ustala dla niego jedną, miesięczną ratę na pewien okres. Rata taka będzie niższa niż suma wszystkich rat, które zadłużony spłaca u wszystkich wierzycieli. Dzięki temu dłużnik pozbędzie się dużej ilości długów na rzecz jednego, który będzie przejrzysty i łatwiejszy do spłacania.

Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?

Znaleźć można sporo argumentów przemawiających za tym, że warto wziąć kredyt konsolidacyjny, jeżeli mamy spore długi. Poniżej prezentujemy zalety konsolidacji swoich zobowiązań finansowych.

Podstawową zaletą tego rodzaju kredytu jest możliwość uzyskania jednej, w pełni zrozumiałej raty, którą będziemy spłacać każdego miesiąca. Mając wiele pożyczek, każdego miesiąca musimy przesyłać pieniądze na konta różnych firm. Może to być kłopotliwe, jeżeli wierzycieli jest wielu. Stąd też zamiana tego rodzaju bałaganu w jedną ratę, jest bez wątpienia dobrym powodem wzięcia kredytu konsolidacyjnego.

Plusem konsolidacji długów jest także opcja rozłożenia spłaty długu na dłuższy okres, dzięki czemu miesięczna rata ulegnie zmniejszeniu. Jeżeli łączne raty, które spłacamy w miesiącu, są wysokie i przekraczają nasze finansowe możliwości, warto wziąć kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu rata może być o wiele niższa, co sprawi, że będziemy mieli więcej pieniędzy dla siebie w każdym miesiącu.

Konsolidacja długów to świetna metoda dla osób, które mają kłopoty z organizacją. Nawet jeżeli raty zaciągniętych pożyczek nie są bardzo dotkliwe, możemy mieć kłopot z pamiętaniem o każdej z nich. Pamiętać trzeba nie tylko o tym, komu spłacać długi, ale także o terminach spłat. Kredyt konsolidacyjny jest w takim wypadku bardzo pomocnym i wygodnym produktem.

Podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny ma całkiem sporo zalet. Jeżeli ktoś ma wiele długów, które musi każdego miesiąca spłacać, powinien rozważyć opcje wzięcia kredytu. W niektórych przypadkach konsolidacja może uratować dłużnika przed jeszcze większymi kłopotami finansowymi. Decyzja o wzięciu kredytu konsolidacyjnego może się okazać dobra, jednak warto ją dobrze przemyśleć. Trzeba przeanalizować swoje położenie, możliwości oraz potrzeby. Jeżeli uznamy, że warto wspomóc się tego rodzaju kredytem, wtedy warto znaleźć dobrą ofertę, np. od firmy FortFinanse.pl (Wejdź na https://fortfinanse.pl/kredyty-konsolidacyjne/), przygotowała ona interesującą ofertę dla osób, które chcą skonsolidować swoje długi.