Jak to się stało, że obok sztucznie promowanego systemu bankowego powstał konkurencyjny układ działający od dość długiego czasu. W pełni wydolny i efektywny.

Kryzys 2009 roku podciął skutecznie nadwątlone siły systemu bankowego. Banka spekulacyjna wyhodowaną przez bankowych ekspertów pękła. Banki zaczęły plajtować. Co przebieglejsze zwróciły się do polityków po zapomogę na reperacje sytuacji finansowej. Wszystkie, które uchroniły się przed katastrofą musiały niestety zmienić zasady postępowania z klientami. Banki odmówiły znacznej części dotychczasowych klientów możliwości korzystania ze swojej oferty.

W pusta przestrzeń weszły nowe podmioty. Ich oferta nie dyskryminuje żadnego obywatela. Korzyści są obopólne i wszyscy są zadowoleni.

1. Rodzaje pożyczek?

Pierwsze miejsce zajmują chwilówki. Kolejnym rodzajem usługi o pewnej pozycji są pożyczki prywatne. Klienci zobowiązują się regulować raty kredytowe wobec osoby prywatnej, mogącej wyasygnować pewną kwotę pieniędzy i przeznaczyć ją na realizacje pożyczki dla drugiej strony kontraktu. Wysokość udzielonej kwoty pożyczki stosuje się zabezpieczenia do umowy na przykład pożyczki pod zastaw mieszkania mogą zaistnieć pomiędzy co najmniej dwoma osobami fizycznymi. Wymagana jest też obopólna zgoda.

Platforma porównawcza to świetna okazja zapoznać się ze wszystkimi istotnymi produktami finansowymi bez konieczności odwiedzania wszystkich instytucji pozabankowych w celu uzyskania informacji o możliwości zaciągnięcia pożyczki. Na stronie porównawczej pożyczek Racoongo.com użytkownik będzie mógł porównać oferty, które upodobał, i nie tylko – na dodatek będzie mógł otrzymać całkowicie bezpłatną analizę swojej zdolności kredytowej.

2. Jak korzystać z usług systemu?

Procedura jest jak zawsze bardzo prosta. Każdy może ubiegać się o przyznanie tego rodzaju pożyczki. Do sfinalizowania procedury wystarczy jedynie dokument tożsamości. Dowód osobisty lub paszport. Składając wniosek nie trzeba zbyt długo czekać. Wszystkie formalności można załatwić w kilkanaście minut. Maksymalnie kwadrans.

3. Jak się weryfikuje klientów?

  • Każda stosuje swój własny i wypróbowany sposób na weryfikację klienteli. Dane uzyskane od klienta przepuszczane są przez system sprawdzania i po krótkiej weryfikacji służą do podjęcia ostatecznej decyzji o przyznaniu lub odmowie wszczęcia dalszej procedury.
  • Najczęściej pożyczkodawcy stosują weryfikacje zgodnie z danymi z Dowodu osobistego. Na podstawie własnej bazy danych udzielający pożyczkę sprawdza solidność uzyskanych danych.
  • Klient oprócz podstawowych danych osobowych podaje dane uzupełniające potrzebne w procesie uwierzytelniania. Jest to na przykład numer telefonu.
  • Kolejnym krokiem wykonywanym przez przyszłego wierzyciela jest sprawdzenie wpisów w Krajowym Rejestrze Dłużników. Historia dotychczasowych realizacji przez przyszłego klienta może dać obraz jego statusu i możliwości.

Jest jeszcze jeden dość często wykorzystywany sposób. Jest to przelew techniczny na bardzo małą kwotę. Z danych przychodzących wraz z przelewem pożyczkodawca, posiłkując się własną bazą danych odczytuje potrzebne informacje.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki