Wśród osób, które zajmują się termorenowacją budynków, pianka poliuretanowa zyskuje coraz większe uznanie. Nie jest to zaskakujące. Materiał ten sprawdza się przy ocieplaniu  większości pomieszczeń – również poddaszy. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na poddaszach. Dlaczego warto je ocieplać?

W Polsce kładzie się obecnie coraz większy nacisk na redukowanie rocznego zapotrzebowania budynków na energię potrzebną do ogrzania – ze względów nie tylko ekonomicznych, ale również ekologicznych. Co za tym idzie, wzrasta popyt na usługi budowlane, w tym na ocieplanie. Jak ocieplać dom – to tylko materiałami o najwyższej jakości i najbardziej optymalnych właściwościach fizykochemicznych. Pianka PUR jest zatem doskonałym rozwiązaniem.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest szybkie i efektywne – pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Pianka poliuretanowa natryskowa ma jeszcze jeden plus, o którym nie można zapomnieć – eliminuje niepożądane elementy takie jak mostki termiczne. Nie składa się z płyt, więc nie występują „kieszenie powietrzne” na ich styku, do montażu nie są wymagane kleje i łączniki mechaniczne, nie tracimy zbędnego materiału podczas obróbek wkoło elementów konstrukcji i instalacji. Piana tworzy szczelną strukturę. Inne materiały izolacyjne zostają w tej kwestii daleko w tyle.

Ocieplanie poddasza pianką – cena. Czy to się w ogóle opłaca?

Tak, pianka PUR jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Za pewne przerażają Cię długie remonty i bałagan, który może się pojawić podczas prac związanych z ocieplaniem. Właśnie – może, ale nie musi. To zależy od tego, jaki materiał wybierzesz. Izolację z pianki poliuretanowej można położyć w ciągu jednego dnia, a ekipa wykonująca natrysk dokładnie zabezpieczy wnętrze. Po początkowym okresie wiązania (do 3 dni) pianka jest bezzapachowa, niealergizująca, chemicznie obojętna i nie pyli– jest zatem komfortowym rozwiązaniem dla alergików. Zwłaszcza jeżeli poddasze ma być użytkowe. Wybierając taki sposób ocieplania, zapewniasz zdrowie i komfort osobom z niego korzystającym.

Pianka dociera w najdalsze zakamarki, fachowcy nie tracą czasu na docięcie materiału, dlatego ocieplanie można wykonać w zaledwie jeden dzień. To wszystko zależy również od sprawności i wiedzy osób, które ocieplanie poddasza będą wykonywały. Pianka ma wysoki poziom przyczepności do większości powierzchni, jedynie do stali gładkiej może potrzebować dodatkowego podkładu. W przypadku bardzo wilgotnego podłoża, należy je osuszyć. Pianka PUR może być stosowana do izolacji poddasza w nowym, jak również starym budynku. Zawdzięcza to temu, że może być łączona z różnymi surowcami: drewnem, betonem czy metalem.

Ocieplanie poddasza pianką – otwartokomórkową czy zamkniętokomórkową?

To zależy, czy podczas ocieplania poddasza stosujesz ją na żelbet czy drewno. W tym drugim przypadku lepsza będzie pianka otwartokomórkowa. W swojej budowie zawiera ona ok. 90% otwartych komórek, ma gęstość od 7 do 14 kg/m3, więc nie obciąży lekkiej konstrukcji. I co najważniejsze: jest paroprzepuszczalna. Półsztywna struktura tej piany znakomicie współpracuje z drewnem.

Dlaczego jeszcze warto zdobić ocieplanie poddasza pianką? Ma dobre właściwości akustyczne. Uchroni Cię od stukania deszczu o pokrycie dachowe, świergotu ptaków oraz innych dźwięków. Ocieplanie tym materiałem to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Ocieplanie poddasza pianką nie musi być niemiłą koniecznością. To dobra inwestycja w zdrowy i komfortowy dom, z którego nie ucieknie ciepło. Z ocieplenia poddasza wynikają długoterminowe korzyści dla Ciebie, Twojej rodziny i otoczenia Twojego domu. Zmniejszając ucieczkę ciepła, zużywasz mniej energii, czyli wydajesz mniej na ogrzanie. Do tego wszystkiego zmniejszasz emisję szkodliwych gazów, a to ma pozytywny wpływ na środowisko.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki