Nasze trampoliny wytrzymują bardzo długo, dzięki jakości potwierdzonej dokładnymi i starannie dobranymi atestami. Oczywiście może się zdarzyć, iż pewien element będzie musiał zostać wymieniony, aczkolwiek na taką ewentualność posiadamy wszystkie potrzebne części zamienne. Pamiętaj, że o trwałości trampoliny zapewniają wyłącznie jakość i konstrukcja.

Chociaż jakość na początku kosztuje, później zwraca się dwukrotnie. Obecne na rynku tanie trampoliny wytrzymują od 1 do 2 lat, przy czym należy liczyć się z tym, że wiele części do wymiany będzie rzadko dostępnych. Dla porównania dzięki najprostszym spośród oferowanych przez nas modeli mogą Państwo liczyć na 5 do 6 lat zabawy. Jeśli tylko Państwa wybór padnie na najlepszy model podniesiemy poprzeczkę do 20 lat.

Jeśli wkalkulujesz trwałość w cenę naszej trampoliny wyjdzie na to, iż nie jest to drogi sprzęt. Co więcej: w porównaniu z tanimi modelami zapewniający wyraźnie lepszą jakość skoków jak i bezpieczeństwo zabawy.

Spośród wszystkich elementów trampoliny najdłużej wytrzymuje rama. Po kilku latach może się zdarzyć, że niektóre mogą skrzypieć. Aby temu przeciwdziałać należy smarować miejsca łączeń. Gdy nadejdzie czas wymiany sprężyn to nie ich wiek będzie decydował ale przede wszystkim jak często trampolina była w użyciu i w jak intensywnie była używana. Jako, że sprężyny nie rdzewieją wytrzymują one podczas typowego użytkowania wiele lat, nawet wówczas kiedy z biegiem czasu się rozciągną.

Wytworzenie krawędzi zabezpieczającej sprężyny jest drogie, dlatego zaoszczędza się tu często na jakości co prowadzi do podwyższenia ryzyka wypadku. Tanie zabezpieczenia są słabo odporne na promienie UV, bardziej kruche i ogólnie łatwiej zużywające się. Nasze trampoliny krawędź ochronną mają zrobioną z solidnej, wodoodpornej powłoki PCW, materiału, który bardzo dobrze znosi promienie UV. Na zdjęciu obok przedstawiamy trampolinę, która stała przez 12 lat na otwartym terenie.

 

Utrzymanie

Trampolina wysokiej jakości generalnie nie wymaga żadnej bezpośredniej troski. Należy oczywiście przy tym pamiętać by nie skakać w butach na trampolinie. Unikniemy w ten sposób zanieczyszczeń w szczególności dostania się piasku bądź żwiru co przy kontakcie ze skórą podczas odbicia mogłoby spowodować ból i obtarcia. Małe kamyki potrafią nawet szybko namnożyć sporo dziur, skaczmy zatem boso bądź w skarpetach.

Zwróćcie Państwo uwagę, czy nie posiadacie w kieszeniach ostrych przedmiotów takich jak klucze czy długopis zanim rozpoczniecie skakanie. W trakcie upadku może dojść nawet do ciężkiego skaleczenia.

Kiedy Państwo zabezpieczą swoją trampolinę pokrowcem powiększy się jej żywotność, jako że promienie UV, deszcz, rosa, popiół, pył czy liście zostaną zatrzymane. Trampolina, a w szczególności mata skacząca nie będzie śliska i skakanie nie stanie się niebezpieczne. Kiedy trampolina będzie znów potrzebna, wystarczy usunąć osłonę. Trampolina powinna stać na jak najbardziej płaskim podłożu, w przeciwnym razie punkt ciężkości trampoliny przemieści się w kierunku krawędzi powodując nierównomierne obciążenie sprężyn. Drobny przechył ramy jest dopuszczalny, przy wyraźnym odejściu od poziomu wystarczy jedną bądź dwie nogi trampoliny wkopać w ziemię.

 

Przechowywanie w zimę

Ze względu na wysoką jakość naszych trampolin nie ma problemu by pozostawała na zewnątrz również podczas zimy. Należy jedynie zwrócić uwagę aby na pokrowcu nie leżało zbyt dużo śniegu, co może niepotrzebnie obciążać sprężyny. Dlatego też powinno się trampolinę od czasu do czasu odśnieżyć bądź matę do skakania na czas zimy nawet odczepić.

Oczywiście można zdemontować i całą konstrukcję, przy czym 2 osoby w ciągu pół godziny są w stanie postawić ją od nowa. Na rozłożone części trampoliny potrzebne będzie ok. pół metra sześciennego.

Trampolinę stojącą na świeżym powietrzu można wykorzystać również podczas zimy aczkolwiek nie w przypadku temperatury poniżej -10 stopni Celsjusza. Krawędź zabezpieczająca sprężyny w takich warunkach staje się krucha. Oczywiście w przypadku trampolin jak również innych rzeczy stojących w powyższych warunkach takich jak meble ogrodowe pozostaną one dłużej w dobrym stanie jeśli się je na zimę przeniesie do pomieszczenia.

Więcej informacji o trampolinach pod adresem: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/trampoliny-ogrodowe/trampoliny-berg/