Osłaniające bryłę korzeniową doniczki to niezbędne akcesoria dla każdego, kto na co dzień zajmuje się roślinami. Osłonki muszą znajdować się w domu każdego zapalonego ogrodnika, który regularnie przesadza i szczepi swoje prywatne okazy.

Zupełnie trudno zaś wyobrazić sobie przestrzeń szkółek, w których rozwijają się rośliny przeznaczone do sprzedaży. Wydobyte z gleby, muszą trafić do odpowiednich doniczek przemysłowych, by dzięki takiej pomocy dotrzeć do sklepów lub bezpośrednich nabywców.

Ile kosztują doniczki przemysłowe?

Sprzedażą doniczek trudnią się przede wszystkim firmy, które specjalizują się w produkcji tego rodzaju akcesoriów z tworzyw sztucznych. Swoją ofertę przedstawiają obecnie głównie za pośrednictwem stron internetowych, co każdemu klientowi pozwala na przeprowadzenie rozeznania co i w jakich cenach oferują poszczególni producenci. Na pytanie, ile kosztują doniczki przemysłowe, z uwagi na dużą konkurencję na rynku konsumenckim, nie ma jednej i rozstrzygającej odpowiedzi. Każdy sprzedawca podchodzi też do kwestii sprzedaży w inny sposób, preferując bardziej dogodne dla niego rozwiązania. Przeglądając oferty poszczególnych firm czy przedsiębiorców, można się zorientować, że doniczki dostępne są:

  • jako pojedyncze produkty

  • w zestawach, liczących nawet po 100 sztuk.

Jak łatwo się domyślić, opcja pierwsza umożliwia dokonanie uzupełniającego zakupu, zapełnienie niewielkiej luki w wyposażeniu danej szkółki czy innej firmy. Myśląc o znalezieniu podstawowego zaopatrzenia, wypada takim przedsiębiorstwom doradzić drugą ewentualność: często można w ten sposób zaoszczędzić, gdyż ilość hurtowa oznacza niższą cenę pojedynczego egzemplarza.

Oczywiście ilość doniczek to dopiero ostatni czynnik, jaki ma wpływ na cenę konkretnej partii produktów. Kluczowe cechy konkretnego produktu, które mają wpływ na wycenę, to rodzaj materiału, z jakiego została wykonana dana doniczka, a także jej kształt i rozmiary. Można stąd łatwo wywnioskować, że malutkie i miękkie osłonki, przeznaczone do ochraniania zaszczepek, będą plasować się na samym początku listy, osiągając najniższą cenę detaliczną. Szukając masywnych, wytrzymałych i specyficznie uformowanych donic, trzeba przygotować się na większy wydatek.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły