W ostatnich latach zainteresowanie garażami blaszanymi wzrosło. Swoją popularność zawdzięczają one między innymi niskim kosztom budowy, które jednocześnie wiążą się z wykonaniem konstrukcji trwałej i bezpiecznej.

Garaże z blachy – główne zalety
Jednym z powodów, dla których garaże blachy są coraz częściej stawiane, jest znacznie niższy koszt budowy w porównaniu do garaży tradycyjnych o tych samych parametrach. Poza kosztami zakupu czy montażu konstrukcji należy się liczyć już praktycznie tylko z wydatkami związanymi z prawidłowym wykonaniem podjazdu do garażu i z miejscem postojowym.

Dlaczego garaże z blachy?
Garaże blaszane mogą stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych garaży murowanych. Ze względu na łatwość demontażu i montażu, jak również możliwość transportu w inne miejsce stanowią atrakcyjną inwestycję. Tym bardziej, że producenci oferują rozwiązania, które sprawiają, że zakup gotowego garażu niesie ze sobą koszty niewiele większe niż przy samodzielnej budowie konstrukcji.

Koszt garażu blaszanego
Garaże z blachy dostępne są w różnych cenach, a koszt ich zakupu zależy od takich czynników jak jakość blachy, typ zadaszenia czy wymiary konstrukcji. Najtańsze modele niewielkich gabarytów wykonane z cienkiej i niemalowanej blachy to wydatek wysokości tysiąca złotych, natomiast znacznie trwalsze i bardziej funkcjonalne modele wiążą się z kosztami od 2,5 do 5 tysięcy złotych. Na rynku dostępne są również dobre jakościowo garaże ocieplane, które nie tylko lepiej się prezentują, ale cechują się także wysoką funkcjonalnością. W tym wypadku w zależności od rodzaju drzwi garażowych i rozmiarów konstrukcji cena może wynosić od 6 do 12 tysięcy złotych.

Montaż garażu
Wszystkie garaże blaszane muszą być umieszczone na stabilnym i równym podłożu. Ważne jest więc, by przed zakupem samej konstrukcji znaleźć dla niej odpowiednią lokalizację. Najlepszym wyborem będzie lekkie wzniesienie, które pozwoli zapewnić odpowiednią izolację podłoża. Istotną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym ma stanąć garaż. W innym przypadku może dojść do szybkiej korozji i zmniejszenia żywotności konstrukcji. W celu zapewnienia odpowiedniej podstawy można wykonać podłoże punktowe stworzone z kilku płyt betonowych albo postawić na rozwiązania bardziej trwałe. Dobrym pomysłem jest przygotowanie wylewki betonowej o rozmiarach większych o przynajmniej 20 cm niż wymiary garażu lub ułożenie płyt betonowych. Zapraszamy na naszą stronę: https://www.maritom.pl/