Istnieje kilka sposób na odprowadzenie nieczystości, jednakże najbardziej popularnym z nich jest przydomowe szambo. Aktualnie oferty firm dają możliwość montażu zbiornika dopasowanego do indywidualnych potrzeb, co pozwala na wybór pojemności zgodnej z liczbą domowników oraz powierzchnią budynku i przylegającego terenu.

Wybór materiału, z którego został wykonany zbiornik na szambo jest indywidualną kwestią, jednakże szamba betonowe z oferty http://szamba-betonowe-360.pl okazują się bezkonkurencyjne. Ich główną zaletą jest trwałość i niezawodność. Nawet podczas trudnych warunków pogodowych, zbiornik betonowy pozostaje w nienaruszonym stanie. Struktura betonu jest bowiem w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat.

Zagospodarowanie terenu

Podczas montażu szamba warto posiąść wiedzę na temat rozporządzeń dotyczących powierzchni terenu, który będzie wymagał zagospodarowania oraz wszelkich innych kwestii związanych z prawidłowym odprowadzaniem nieczystości. Wybór pojemnika również nie jest przypadkowy, ponieważ jego pojemność powinna być nie mniejsza niż wykazuje prawo, ale jednocześnie wystarczająca dla określonej liczby domowników.

Przygotowanie gruntu pod szambo

Po wyborze pojemności odpowiedniego zbiornika betonowego należy przystąpić do montażu. Samodzielne przygotowywanie gruntu pod szambo może być zbyt czasochłonne, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wynajem profesjonalnej ekipy.Firma zajmująca się dostawą zbiornika zadba o jego dowóz i osadzenie w otworze. Istotną kwestią jest także swobodny dojazd na posesję. Kilkutonowa konstrukcja wymaga bowiem ciężkiego sprzętu.

Odpowiednie podłączenie kanalizy

Następnie ekipa zajmująca się montowaniem szamba jest już przygotowana do podłączenia kanalizy. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu doskonale wie, w jaki sposób poprowadzić rury i gdzie powinny zostać zamontowane otwory, by użytkowanie przydomowego szamba było bezpieczne.

Osadzenie elementów kominków inspekcyjnych

Po umieszczeniu betonowego zbiornika należy osadzić elementy kominków inspekcyjnych, które powinny sięgać do poziomu terenu lub można również wymurować je z kostki betonowej. Ważne jest, by na koniec pracy instalacja została właściwie zabezpieczona i uszczelniona odpowiednimi preparatami. Pozwoli to na uniknięcie problemów z szambem podczas eksploatacji. Po związaniu zaprawy, zbiornik można zasypać.

Odporność na niskie temperatury

Wiele osób obawia się nie tylko o szczelność szamba, ale również o niskie temperatury. Fachowcy jednak zapewniają, że właściwie podłączone szambo betonowe nie generuje kłopotów w użytkowaniu zimą.