Lampy sufitowe uchodzą za jedne z najpopularniejszych i najciekawszych rodzajów oświetlenia. Odznaczają się funkcjonalnością, ponieważ stanowią główne źródło światła, a jednocześnie traktowane są jako stylowe elementy dekoracyjne. Przyjmują jednocześnie najróżnorodniejsze formy, które podkreślają charakter wnętrza. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane. Jakie modele obecnie są w modzie i czy pasują one do każdego pomieszczenia?

Lampy sufitowe, czyli uniwersalne oświetlenie w Twoim domu

Lampy sufitowe to podstawowe oświetlenie w każdym domu. Korzystamy z niego na co dzień, gdy tylko zapadnie zmrok. Odgrywa ono swoją rolę na wiele sposobów. Z powodzeniem może imitować światło dziennie, jak i raczyć subtelnością wskazaną w trakcie odpoczynku. Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb, a także pomieszczenia, w którym mają znaleźć się lampy. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Lampy sufitowe w stylu loftowym niezwykle popularnym trendem

Na rynku znaleźć można różnorodne lampy, które doskonale wpisują się we wszystkie gusta. Warianty klasyczne, nowoczesne, industrialne, modernistyczne – ogrom możliwości niejednokrotnie przyprawia o ból głowy. Jakby było mało, poszczególne modele wykonywane są z najróżniejszych materiałów.

Jeśli chodzi o obecne trendy, dużą szerzę zwolenników posiadają lampy sufitowe minimalistyczne. Dobrym przykładem jest tutaj oświetlenie w stylu loftowym. Brylują m.in. modele druciane, które posiadają ażurową konstrukcję przypominającą klatkę, w której zawarta jest żarówka.

Występują w wielu kolorach. Oprócz klasycznej czerni może to być biel. Taka lampa doskonale prezentuje się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Z kolei mając na uwadze dodanie małego akcentu glamour, warto zdecydować się na barwę miedzianą.

Lampy sufitowe z klasycznymi abażurami również są w cenie

Ponadczasową i uniwersalną formą oświetlenia są oczywiście lampy sufitowe z zamkniętym abażurem. Te nigdy nie wychodzą z mody. Doskonale pasują do każdego wnętrza. Zarówno w stylu retro, jak i bardziej nowoczesnym. Ich największą zaletą jest to, że stanowią niezwykle mocne i wydajne źródło światła. Co więcej, dzięki nim możliwe jest uzyskanie ciekawych aranżacji z wykorzystaniem różnorodnych kształtów, a także materiałów, z których wykonywane są klosze.

Nie można również zapominać o ich szerokiej gamie kolorystycznej. Swobodnie można je łączyć na wiele sposobów, tworząc dzięki temu rozmaite kompozycje, które odpowiadają własnym gustom.