Jakie pompy przemysłowe wybrać?

Nowoczesne urządzenia są podstawą działania mniejszych i większych instalacji przemysłowych. Oczywiście w każdym wariancie należy dopasować optymalne mechanizmy, które są wydajne, niezawodne i ekonomiczne. W szeregu różnych zastosowań sprawdzają się pompy przemysłowe pneumatyczne tłokowe , membranowe, bocznokamałowe oraz inne urządzenia. Poza tym firmy z różnych sektorów wykorzystują także technikę próżniową. Dopasowanie optymalnych dodatków jest możliwe na stronie internetowej sprawdzonego producenta i to właśnie analiza potrzeb oraz specyfiki działalności musi być punktem wyjścia do tworzenia oraz rozbudowywania instalacji.

Nowoczesne pompy pneumatyczne

W wielu miejscach mają zastosowanie pompy przemysłowe wyporowe. W wielu wariantach są one także kwasoodporne, co sprawia, że mogą przesyłać media agresywne, szkodliwe chemicznie oraz wymagające specjalnej uwagi. Po tego typu pompy membranowe pneumatyczne sięgają przedsiębiorstwa o niezwykle trudnym środowisku pracy. Samo działanie urządzenia pneumatycznego opiera się na generowaniu różnicujący ciśnień między stroną ssawną i tłoczną. To pozwala szybko transportować różnego rodzaju media. Popularna jest pompa pneumatyczna do wody, choć oczywiście znaleźć można także te do szlamu, farb, klejów, olejów czy też soków, zup, wsadów owocowych, a nawet alkoholu – tu mamy do czynienia z przemysłem przetwórczym czy spożywczym. W oczyszczalniach ścieków obowiązkowym elementem jest pompa membranowa do wody brudnej lub pompa bocznokanałowa.

Pompy membranowe czy tłokowe?

Pompa przemysłowa wykorzystuje działanie tłoka lub membrany. Wybór konkretnego rozwiązania zawsze musi być dopasowany do potrzeb. To element, na którym się nie oszczędza, bo odpowiednia pompa ta to serce każdej instalacji, która ma za zadania wprawiać ciecze w ruch, a na dobrą sprawę dotyczy to niemalże każdego systemu. Pompa membranowa będzie sprawdzać się także w transporcie mediów o dużej gęstości oraz mediów ściernych, a także płynów kosmetycznych i detergentów. Pompa pneumatyczna do oleju świetnie będzie się sprawdzać w przemyśle chemicznym, kosmetycznym i medycznym lub rafineryjnym. To także podstawa działania miejskich systemów wodnych. Jak widać, od sprawności działania oraz niezawodności zależy bardzo dużo. I dlatego pompa membranowa pneumatyczna jest niezwykle ważną inwestycją na długie lata. Wykorzystywany ruch posuwisto-zwrotny lub wahadłowy wprowadza ruch membran. By uniknąć przeciążeń, instaluje się zawory bezpieczeństwa – zwane przelewowymi. Pompa pneumatyczna membranowa jest najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie jest dostęp do sprężonego powietrza. Pozwala przetłaczać praktycznie każdą substancję.