Wielkogabarytowe przeszklenia od podłogi aż po dach, niezwykłe konstrukcje narożne, drzwi tarasowe w rozmiarze XXL, czy okna z klejonym panelem szklanym – tam, gdzie kończą się możliwości techniczne, a zaczyna wyobraźnia projektanta do gry wchodzi niezawodne aluminium. Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną stolarkę bez wykorzystania tego materiału. Okna aluminiowe to połączenie znakomitego designu, doskonałych parametrów technicznych oraz funkcjonalności. Ten zestaw cech sprawia, że klienci bez wahania sięgają dziś po to rozwiązanie.

Okna aluminiowe – przeszklenia bez ograniczeń

Geometria, oszczędność środków, troska o jakość – minimalizm to jeden z najpopularniejszych trendów we współczesnej architekturze, a szkło wpisuje się w niego doskonale. To dlatego architekci tak chętnie traktują je jako dominantę kompozycyjną – zwłaszcza, że dzięki aluminium nie ma problemu z tworzeniem ram do wielkich przeszkleń.

Okna firmy OknoPlus mogą przybierać postać całoszklanych fasad, sięgających nawet kilkanaście metrów szerokości, przy zachowaniu naprawdę dyskretnej oprawy. Tak imponująca konstrukcja z jednej strony zaprasza do wnętrza promienie słoneczne, które pięknie doświetlają przestrzeń, z drugiej zaś gwarantuje niezwykłe widoki na przydomowy ogród. Ale to nie wszystko. Wykorzystanie aluminium zapewnia szeroki wybór kolorów – anodowanie lub malowanie proszkowe umożliwia uzyskanie niemal dowolnego odcienia profili z palety RAL. Dostępne są nawet wykończenia imitujące strukturę drewna.

Od dziś ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Energooszczędność najwyższej klasy

Jednym z najważniejszych parametrów świadczącym o klasie okien jest współczynnik Uw. Informuje on, jaka ilość ciepła ucieka przez 1m2 okna w ciągu jednej sekundy. Przy niektórych oknach jest to nawet 30% ciepła, co niestety odbija się dość mocno na rachunkach za ogrzewanie. – W przypadku wyboru okien do wymarzonego domu nie ma miejsca na żadne kompromisy, a niski współczynnik Uw jest jednym z decydujących parametrów. Okna aluminiowe OknoPlus odpowiadają najbardziej wyśrubowanym normom i wymaganiom budowlanym – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na linię okien aluminiowych Reveal – Uw (0,7  W/m2K) oraz Genesis – (0,8 W/m2K). Rozwiązania te doskonale sprawdzą się w każdym domu, którego mieszkańcy stawiają na mądre oszczędzanie. Energooszczędność estetyka, ergonomia i tych okien zdecydowanie wyprzedzają o krok dostępne na rynku rozwiązania i bezapelacyjnie wychodzą w przyszłość. Znacznie dalej niż tylko do roku 2021, kiedy to czeka nas nowelizacja Warunków Budowlanych.

Ekologia ma znaczenie

Nie tylko okna drewniane należy zaliczyć do okien eco-friendly. Okna aluminiowe są rozwiązaniem przyjaznym środowisku, ponieważ sam surowiec jest materiałem ekologicznym. Jego unikalne właściwości nie ulegają zmianie w procesie recyklingu, a więc można go odzyskiwać niemal w nieskończoność. Przetworzenie aluminium wymaga aż 95% mniej energii niż podczas produkcji surowca pierwotnego.

Ze względu na niską gęstość oraz dużą wytrzymałość, do profili aluminiowych zużywa się mniej materiału niż w przypadku konstrukcji wykonanych z alternatywnych rozwiązań. Im mniejsza ilość zużytego materiału, tym mniejsza szkodliwość dla środowiska.

Okna na miarę XXI wieku

Ramy i profile aluminiowe cechują się znacznie mniejszym ciężarem niż te drewniane lub PVC. Dodatkowo wyróżnia je stabilność i zdecydowanie mniejsza podatność na odkształcenia spowodowane zmianami temperatury. Okna aluminiowe są również odporne na korozję i nie zmieniają swoich właściwości na skutek zawilgocenia lub promieniowania słonecznego. Nie można jednak zapominać o regularnym czyszczeniu i konserwacji okuć, które odpowiadają za płynne otwieranie, zamykanie i uchylanie.

Dzisiaj, aby produkt należał do liderów rynku musi być niezawodny, energooszczędny oraz powinien charakteryzować się nowoczesnym designem. Takie są właśnie okna aluminiowe i to dzięki ich cechom zostawiają konkurencję daleko w tyle. Już teraz należą do jednych z najczęściej wybieranych modeli i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie jedynie wzrastać – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert firmy OknoPlus.

Miłym zaskoczeniem jest cena, w przypadku okien aluminiowych jest ona o kilkanaście, a w niektórych przypadkach kilkadziesiąt procent mniejsza niż w przypadku okien plastikowych lub drewnianych.