Jeśli w najbliższym czasie planujecie remont, na pewno zastanawiacie się nad wyborem farby do malowania ścian. Tylko na jaki kolor się zdecydować? Pójdźcie z duchem czasu i wybierzcie to, co w tym sezonie najmodniejsze, czyli delikatne, nasycone kolory, które dodają wnętrzom życia, energii i niepowtarzalnego, eleganckiego charakteru!

Zieleń natury

Jednym z tegorocznych wnętrzarskich hitów jest aranżacja oddająca ducha matki natury. Pomieszczenia urządzone w tej tematyce charakteryzują się dodatkami, takimi jak: ekologiczne tkaniny (np. len, organiczna bawełna czy bambus), naturalne, często surowe drewno, a także bujna roślinność. Do tak zaaranżowanego pomieszczenia, najlepiej oczywiście będzie pasować farba w zielonym kolorze. Kluczem jest jednak dobór odpowiedniego odcienia zieleni. A więc jakiej szukać? Farby do malowania ścian w ciepłej tonacji i o oliwkowym, ziemistym zabarwieniu. Warto także zwrócić uwagę na jej właściwości – w tym krycie, schnięcie i bezpieczny skład. Najlepiej sprawdzą się tu farby do malowania ścian, takie jak Beckers Designer Colour (Olive Green, Asparagus czy Apple).. Te przyjazne dla środowiska, hipoalergiczne, odporne na przemywanie farby do malowania ścian doskonale spełnią się we wnętrzu, w którym prym wiedzie przyroda. 

Delikatne pastele

Można by rzec, że pastele są wręcz nieśmiertelne. Niemal w każdym sezonie cieszą się niegasnącym zainteresowaniem i aprobatą szerokiego grona miłośników wnętrz. Czym zjednały sobie tak dużą sympatię? Dobre farby do malowania ścian w pastelowych kolorach sprawiają przede wszystkim, że wnętrze optycznie się powiększa, dając złudzenie większej przestrzeni. Dodatkowo, pastelowe odcienie mają w sobie wiele uroku, dzięki któremu pomieszczenie zyskuje lekki, a zarazem bardzo elegancki charakter. Farby do malowania ścian w pastelowych odcieniach, takie jak np. te z serii Beckers Designer Colour, mają subtelne, ale mocno nasycone kolory, które pięknie odbijają światło słoneczne, a przy tym są odporne na żółknięcie. Dzięki uniwersalności pastelowych odcieni  każdy znajdzie odpowiedni kolor, idealnie pasujący do wymalowania swojego wymarzonego wnętrza.  

Skandynawski chłód

Rozglądając się za modnymi, domowymi inspiracjami nie musimy szukać daleko. Wystarczy, że zwrócimy oczy ku zimnej, a zarazem zjawiskowej Północy. Wyznacznikiem stylu skandynawskiego jest przede wszystkim jego prostota. Mieszkańcy Skandynawii, jako nieprzesadnie wylewny naród, stworzyli trend, który objawia się nie tylko w aranżacjach, ale także w całej filozofii ich życia. Styl skandynawski charakteryzuje się umiłowaniem przyrody i życiem w zgodzie z naturą, dlatego dominują w nim naturalne, ekologiczne dodatki. To także bardzo proste, klarowne i pełne harmonii formy – najczęściej wyrażane poprzez geometryczne wzory oraz minimalistyczny porządek. Aby oddać we wnętrzu prawdziwego ducha Skandynawii, należy dobrać takie farby do malowania ścian, których kolory zamykać się będą w chłodnej, stonowanej palecie. Sprawdzą się tu przede wszystkim zimne odcienie – od bieli, przez szarości po błękity i głębokie granaty. Kolekcja Beckers Designer Collection to farby do malowania ścian, w których każdy amator skandynawskiej estetyki odnajdzie kolory doskonale oddające kultowy, nordycki klimat i stanowiące świetną bazę do dalszej aranżacji.

www.beckers.pl