Twarda woda to problem, z którym zmaga się wiele osób ‒ bez względu na miejsce zamieszkania. Rozwiązaniem wymienionej kwestii są zmiękczacze wody i to właśnie na nich dziś skupimy się. Zachęcamy do lektury!

Czym jest twarda woda? 

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest twarda woda i jakie konsekwencje są z nią związane. Za twardość wody odpowiedzialne są związki związki wapnia i magnezu ‒ ich ilość podawana jest w jednostce ppm. Wyróżniamy dwa rodzaje twardej wody: 

  • Twardość ogólna węglanowa + niewęglanowa – skutkiem powstania takiej twardości są występujące w wodzie  chlorki, siarczany i azotyny.
  • Twardość przemijająca (węglanowa) ‒ to właśnie taka woda powoduje powstawanie osadów oraz awarie pieców grzewczych 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że korzystanie z twardej wody związane jest z całym szeregiem przykrych konsekwencji, między innymi z takimi, jak: 

  • krótsza żywotność sprzętu domowego, na przykład pralek i zmywarek 
  • zmieniony smak potraw
  • negatywny wpływ na kondycję skóry i włosów
  • mniejsza wydajność środków chemicznych 
  • i inne 

Optymalnym rozwiązaniem takich problemów jest zakup zmiękczaczy wody. 

Zmiękczacz wody - co to? 

Zmiękczacz wody to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest wymiana jonów magnezu i wapnia na znajdujące się na złożu żywicznym jony sodu. Kluczowym elementem w konstrukcji zmiękczaczy jest  specjalna żywica jonowymienna, która dopasowywana jest do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego. 

Oby urządzenie dobrze spełniało swoją funkcję przez długi czas, co kilka dni ‒ w zależności od stopnia eksploatacji, wywoływany jest proces automatycznej regeneracji złoża. 

Gdzie kupić zmiękczacze wody? 

Zmiękczacz wody możemy zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Wszystkim zainteresowanym taką inwestycją polecamy ofertę firmy http://zmiekczaczewody.com.pl/. Wśród licznych propozycji firmy dostępne są zmiękczacze Water Technic, zmiękczacze Hydro Plus, zmiękczacze Erie IQSoft czy zmiękczacze Hydro. Modele są energooszczędne, działają wydajnie i w doskonałym stopniu zmiękczają wodę. 

Fachowcy z wymienionej firmy służą pomocą w doborze odpowiednich urządzeń, na życzenie mogą zająć się również montażem zmiękczacza. 

Podsumowanie

Woda jest niezbędna do życia. Pijemy ją, wykorzystujemy do gotowania, prania, sprzątania czy kąpieli. Warto więc zadbać o jej jakość. Najczęstszym problemem jest twardość wody, za którą odpowiedzialne są związki wapnia i magnezu. Rozwiązaniem wymienionej kwestii jest stosowanie zmiękczaczy. Zmiękczacze to specjalne urządzenia, dzięki którym jony magnezu i wapnia wymieniane są na jony sodu.