Praktyczną, nowoczesną formą osłon okiennych są plisy tekstylne, które łączą w sobie zalety żaluzji aluminiowych oraz rolet tradycyjnych. Plisy okienne, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, co umożliwia łatwy dobór uniwersalnej osłony do każdego pomieszczenia. W zależności od upodobań, możemy dobierać plisy w neutralnych odcieniach, jak również odważne, nasycone barwy, określające charakter wnętrza. Styl pomieszczenia, wyposażonego w plisy okienne nabiera nowoczesnego charakteru. Dzięki plisom możemy dowolnie modyfikować ilość wpadających promieni słonecznych.

Co wyróżnia plisy okienne na tle pozostałych osłon?

Plisy okienne to nowoczesność w praktycznym wydaniu. Elementem, wyróżniającym je na tle rolet i żaluzji jest możliwość odsłonięcia fragmentu okna zarówno w górnej części, jak i dolnej. Plisy można odsłaniać na dowolną wysokość oraz tworzyć dwa obszary, doświetlające pomieszczenie światłem dziennym. Plisy, które zaczepione są dzięki mechanizmowi automatycznemu na żądanej wysokości, pozostają w odpowiednim miejscu bez ryzyka przesunięć lub nierówności. 

Jakiej jakości są plisy okienne?

Najlepsze plisy okienne, charakteryzujące się wysokiej jakości wykończeniem oraz materiałem sprawdzą się w długotrwałym, niezawodnym użytkowaniu. Posiadające szyny usztywniające w górnej i dolnej części materiału zapewniają niezmienność kształtu oraz niewidoczność elementów, służących łatwej obsłudze. Dobra jakość wiąże się z adekwatną ceną, jednak w przypadku komfortu codziennego użytkowania warto zainwestować w jakość, służącą przez wiele lat.

Jak montuje się plisy okienne?

Czy montaż plis przebiega bezinwazyjnie? (Co to oznacza?) Czy plisy okienne montuje się bez wiercenia w ramie okna otworów? Tak, plisy okienne zakładane są na ramę okna za pomocą dołączonych do zestawu zaczepów. Zarówno w górnej, jak i dolnej części ramy znajdują się trwałe, zapobiegające przesunięciom zaczepy. Najwyższa jakość i łatwy montaż. Wszystkie kroki montażu rolet przedstawione są w czytelnej, nieskomplikowanej instrukcji montażu. Po zamontowaniu plis mycie okien nie stanowi problemu, a konstrukcja rolety plisowanej nie utrudnia pracy.

Zamów plisy na wymiar w sklepie https://plisyonline24.pl/

Jak dobrać plisy do pomieszczenia?

Wybór koloru plis powinien wiązać się ze stylem oraz wielkością pomieszczenia. W małych wnętrzach sprawdzą się plisy okienne w jasnych odcieniach. Podobnie w przypadku pomieszczeń słabo doświetlonych. W miejscach, gdzie wpada duża ilość światła naturalnego można pozwolić sobie na osłonę, dopasowaną kolorystycznie do detali wystroju pomieszczenia. Znakomita jakość wiąże się z nasyceniem kolorów, które na długo zachowują swoje właściwości wizualne. Materiały, z których wykonywane są rolety plisowane są w pewnym stopniu osłoną przed spojrzeniami w zewnątrz, nawet wieczorem. Plisy nie są stuprocentowo chroniące ale w znacznym, wystarczającym stopniu zapewniają ochronę przed wzrokiem sąsiadów. Wysoka jakość wiąże się z właściwościami, zachowywanymi na długo. Wybierając plisy renomowanych firm, otrzymujemy gwarancję solidności i niezawodności, dzięki którym codzienne użytkowanie stanie się nieuciążliwe.