Powietrzna pompa ciepła to niesamowicie innowacyjne urządzenie. Tajemnica skutecznego ogrzewania domu tkwi w pobieraniu energii z powietrza atmosferycznego. O dziwo nawet przy temperaturach ujemnych powietrze posiada ciepło, które z powodzeniem może być wykorzystane do skutecznego ogrzania domu. Czerpanie z naturalnych zasobów jest rozwiązaniem, które w żaden sposób nie koliduje z troską o środowisko naturalne. Powietrzne pompy ciepła – pozyskują ciepło z powietrza nawet gdy temperatura na zewnątrz jest ekstremalnie niska.

Wielofunkcyjność – powietrznych pomp ciepła

Niesamowita technika pozyskiwania ciepła z mroźnego powietrza, to nie wszystko co potrafi to innowacyjne urządzenie. Nie wszyscy wiedzą, że powietrzna pompa ciepła, oprócz tego, że w zimie jest w stanie skutecznie ogrzać dom, to w latem może służyć jako urządzenie do klimatyzacji. Czym dokładnie napędzana jest pompa? Energią geotermalną oraz słoneczną zgromadzoną w:

 • Ziemi
 • Pokładach wód gruntowych
 • Powietrzu

Czerpanie z naturalnych źródeł sprawia, że powietrzna pompa ciepła jest zaliczana do najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Praca urządzenia opiera się na pobieraniu 75% naturalnych zasobów energii i zaledwie 25 % energii dodatkowej, więc nie generuje wysokich kosztów eksploatacji, co staje się kolejnym atutem tego rozwiązania.

Powietrzne pompy ciepła - komfort ogrzewania

Zalet powietrznych pomp ciepła jest bardzo dużo. Do najważniejszych należą z pewnością:

 • Wielofunkcyjność urządzenia – zapewnienie ciepła zimą i chłodu latem
 • Brak emisji CO2 do atmosfery
 • Energooszczędność
 • Koniec z koniecznością kupowania paliw kopalnych

Wyżej wymienione zalety to jednak nie wszystko. Dlaczego jeszcze warto przemyśleć zastosowanie tego nowoczesnego rozwiązania w systemie grzewczym swojego domu? Między innymi ze względu na ogromny komfort użytkowania. Powietrzna pompa ciepła – to urządzenie, które zatroszczy się o optymalną temperaturę w pomieszczeniach, bez szczególnego wkładu mieszkańców. Ciepłe wnętrze bez konieczności rozpalania i podtrzymywania ognia, to ogromny komfort w trakcie zimy. Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie pracuje niezwykle cicho, wręcz niezauważalnie dla otoczenia. Brak wykorzystania ognia w systemie grzewczym to także gwarancja bezpieczeństwa. Czynnik grzewczy, który działa bez zastosowania żywego płomienia pozwala nam zapomnieć o zagrożeniu pożarowym, jest ono całkowicie wykluczone. Również obawę przed ulatnianiem się gazu – można zaliczyć do przeszłości.

Powietrzna pompa ciepła daje użytkownikom:

 • Oszczędność
 • Komfort
 • Bezpieczeństwo
 • Więcej przestrzeni użytkowej

Urządzenie pracuje dzięki naturalnej energii i energii elektrycznej. Nie potrzebujemy przeznaczać pomieszczenia pod składowanie paliw kopalnych, więc zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową.