• Brodnica

    najstarszy portal internetowy o Brodnicy
  • Brodnica

    Najstarszy portal internetowy o Brodnicy

Po czterech latach przerwy, w jubileuszowym roku 150 – lecia istnienia I LO w Brodnicy, odbył się w naszej szkole ósmy koncert z cyklu Moc Muzyki. Tym razem koncert został poświęcony wsparciu pogrążonej w wojnie Ukrainie. Celem artystów było oddanie hołdu walczącemu narodowi i pokrzepienie naszych przyjaciół, którzy zamieszkują w Brodnicy i jej okolicach. W repertuarze znalazły się piosenki polskie i ukraińskie, śpiewane przez uczniów pochodzących z obu krajów oraz przez absolwentów szkoły. Prezentowane utwory dotykały tematu wojny, nadziei, tęsknoty oraz kultury ludowej Ukrainy.

Moc Muzyki to koncerty, które stanowią ważne wydarzenia w kalendarzu I LO i Szkolnej Grupy Teatralnej. Ich ideą jest muzyczne spotkanie uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz zaproszonych gości – zawodowych artystów. Każdy z koncertów ma nadany temat przewodni i pozwala na zgłębienie wiedzy muzycznej, wymianę doświadczeń oraz integrację społeczności szkolnej wielu roczników. Koncerty tego cyklu to możliwość prezentacji talentów naszych uczniów, ale też wiele spełnionych marzeń, dzięki duetom śpiewanym przez nich z ulubionymi artystami i idolami.

Tegoroczny koncert Moc Muzyki w hołdzie dla walczącej Ukrainy zgromadził olbrzymią publiczność, będąc wydarzeniem bardzo wyczekiwanym przez naszych wschodnich sąsiadów. Dyrektor szkoły – Wiesław Łupina, podkreślając charakter tego wyjątkowego koncertu, powitał licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: Jarosław Radacz – burmistrz Brodnicy, Stanisław Kosakowski – wicestarosta brodnicki, radni miejscy i powiatowi oraz Katarzyna Miętkiewicz – dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. Koncert poprowadzili: Wojciech Zembrzycki – opiekun Szkolnej Grupy Teatralnej oraz Natalia Andrzejewska – uczennica klasy trzeciej. Po koncercie młodzi artyści odebrali wiele słów wdzięczności i wzruszeń, co dało im przekonanie, że dotknięcie tak trudnego tematu poprzez muzykę było najlepszym rodzajem protestu przeciwko wojnie.


Koncert w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy. Zapraszamy do obejrzenia Galerii
Druga część galerii na naszym Facebooku

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki