Cykl Spotkań Informacyjno – Edukacyjnych dla mieszkańców powiatu brodnickiego organizowanych przez Szpital Powiatowy w Brodnicy w ramach „Programu profilaktycznego – wczesne wykrywanie raka jelita grubego”


Program:
Spotkanie poprowadzi pielęgniarka brodnickiej pracowni endoskopii. Osoba z wieloletnim stażem, pracująca na co dzień przy badaniach kolonoskopowych. Tematyką wykładu będą zagadnienia dotyczące raka jelita grubego. Po przerwie kawowej będziecie Państwo mogli zapoznać się z pracownią endoskopową i badaniem kolonoskopowym na filmie. Na spotkaniu będzie można umówić się na kolonoskopię, wypełnić ankiety zgłoszeniowe, pobrać lek przygotowujący do kolonoskopii.
Grupa Docelowa:
na spotkania zapraszamy osoby , które są czynne zawodowo lub gotowe do podjęcia
zatrudnienia (również osoby pozostające bez pracy z przyczyn dotyczących stanu zdrowia), w ostatnich dziesięciu latach nie miały kolonoskopii i nie mają objawów sugerujących istnienie raka jelita grubego:
• w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
• w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, w którego rozpoznano raka jelita grubego,
• w wieku 25-49 lat, z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego
niezwiązany z polipowatością (HNPCC). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie
rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. Kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego.
Prowadzenie: lic. pielęgniarstwa Beata Wdowiak
Spotkania odbędą się w dniach:
26 luty 2018
5 marca 2018
19 marca 2018
26 marca 2018
rozpoczęcie spotkania: godz. 16:00
miejsce: Hotelik Centrum, ul. Kamionka 24, 87-300 Brodnica
Zapisy na spotkania pod numerem 56 66 89 239, lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub w miejscu spotkania tuż przed jego rozpoczęciem. Liczba miejsc na spotkaniach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Info. nadesłane