7 i 8 czerwca br. gościć będziemy w naszym mieście  zawodników  Volvo Triathlon Series. Impreza organizowana jest przez byłego kolarza szosowego – Grzegorza Golonko, który Brodnicę wybrał na miejsce zawodów. Udział w tej liczącej się sportowej rywalizacji weźmie kilkaset osób.


- Staraliśmy się, by organizacja naszych zawodów odbywała się  w miejscowościach, w których rywalizacja poza aspektami sportowymi będzie przebiegała w możliwie wysokim komforcie – informują organizatorzy. - Przy wyborze poszczególnych lokalizacji braliśmy pod uwagę zarówno dostęp do bazy noclegowej, ale także atrakcyjność i bezpieczeństwo tras, zaangażowanie lokalnych samorządów, logistykę w strefach zmian, czy jakość oraz nawierzchnię dróg. Nie bez znaczenia były również akweny wodne i bazy - miejsca przeprowadzania zawodów.

W związku  z organizacją Triathlon Brodnica (pływanie, jazda rowerowa, bieg) w dniach 07 - 08.06.2014 zostaną wprowadzoną ograniczenia w ruchu drogowym na terenie miasta i powiatu.

Zmiana organizacji dotyczy:

- wyłączenie z ruchu drogi powiatowej Brodnica - Zbiczno - Ciche (trasa rowerowa):
* w dniu 7 czerwca w godz. 10.00 - 12.30
* w dniu 8 czerwca w godz. 09.00 - 14.30

- ograniczenia w ruchu (ruch wahadłowy) na drodze krajowej numer 15 (Toruń-Olsztyn) (trasa biegowa):
* w dniu 7 czerwca w godz. 12.00 - 15.00
* w dniu 8 czerwca w godz. 14.00 - 17.00

- wyłączenie z ruchu ulic (trasa biegowa):
* Wczasowa, Niskie Brodno, Wiejska, Zamkowa, Kościelna, Duży Rynek, Przykop, Aleja Leśna, Gajdy, Świerkowa, Kamionka, Mickiewicza
* w dniu 7 czerwca w godz. 12.00 - 15.00
* w dniu 8 czerwca w godz. 14.00 - 17.00

Ruch na ww. drogach i ulicach będzie kierowany przez funkcjonariuszy Policji, Straż Miejską i Straż Pożarną.

ORGANIZATORZY UPRZEJMIE PROSZĄ O PRZESTAWIENIE I NIEPARKOWANIE POJAZDÓW W DNIACH 7-8 CZERWCA 2014 ROKU W WW. MIEJSCACH i PROSZĄ O WYROZUMIAŁOŚĆ, ZASTOSOWANIE SIĘ DO NASZEJ PROŚBY ZNACZNIE UŁATWI BEZPIECZNE (!!!) PRZEPROWADZENIE IMPREZY.

Poniżej elektroniczne wydanie przewodnika po startach czterech imprez cyklu Volvo Triathlon Series. Odnaleźć w nim można wszystkie potrzebne informacje związane z odbywającymi się zawodami (mapy każdej z dyscyplin, strefy zmian, harmonogram godzinowy  itp.)

Elektroniczna wersja (dostępna do ściągnięcia w formacie .pdf (TUTAJ)

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem i do zobaczenia na trasie!

Źródło: Urząd Miejski Brodnica