Burmistrz Brodnicy pan Jarosław Radacz i kierownik USC w Brodnicy pani Mariola Lulińska odwiedzili  pana Franiszka Hoga w dniu jego 100 urodzin, by złożyć mu życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

Do pana Franiszka burmistrz skierował następujące życzenia. Dla jubilata były również  kwiaty i upominek

Wielce Szanowny Panie

Z wyrazami dumy i głębokiego szacunku mam zaszczyt, w imieniu władz samorządowych, Brodnicy przekazać Panu z okazji 100 rocznicy urodzin serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu, spokoju i radości oraz wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.

Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Boża Opatrzność pozwoliła Panu osiągnąć ten wiek, o którym marzymy wszyscy i którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Pana sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem, skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.

Źródło: UM Brodnica