Stowarzyszenie "BRACTWO" oraz Brodnicki Dom Kultury zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie fotograficznym, p.n. "Moje korzenie - stąd jestem".

Miasta coraz szybciej pochłaniają swoje dzielnice, wdzierają się w przestrzeń zarezerwowaną do tej pory dla Matki Natury. Trącą swoją indywidualność. Wraz z upływem czasu zapominamy o tym, gdzie było nasz ulubione boisko, gdzie chodziliśmy na sanki, gdzie stał trzepak na podwórku... W końcu, w naszej pamięci zaciera się nawet obraz samego podwórka. Ślad po tym, co minęło jest jeszcze w naszych szufladach i wspomnieniach, w fotografiach, dokumentach, czasem w opowiadanych innym historiach.
Zatrzymajmy te wspomnienia na zdjęciach, tchnijmy w nie drugie, nowe życie. Nawet, jeśli w miejscu, gdzie stał nasz ulubiony trzepak stoi w tej chwili garaż, nawet, jeśli nie ma już naszego podwórka, a w jego miejscu powstał parking, to niech pamięć serca przywróci wspomnienia. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna na stronie internetowej BDK.

Źródło: UM Brodnica