Burmistrz Brodnicy oraz pracownicy Miejskiej i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zapraszają na promocję książki Marty Gruszczyńskiej pt. „Gladiole”. Książka stanowi debiut literacki autorki.

Marta Gruszczyńska jest z pochodzenia brodniczanką. W Brodnicy ukończyła Szkołę Podstawową nr 3 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Obecnie jest studentką IV roku prawa na UMK w Toruniu. Swoją literacką działalność rozpoczęła od pisania wierszy, aby z czasem całkowicie poświęcić się prozie. Jedną z inspiracji, która skłoniła autorkę do napisania swej pierwszej powieści obyczajowej była  piosenka Erica Claptona  pt. „Tears in Heaven”. “Gladiole” to historia 18-letniej dziewczyny, która zmaga się z nowotworem. Jej postawa w walce z chorobą nie pozostaje bez wpływ na jej najbliższe otoczenie.  

"Osiemnastoletnia Bernadette mieszka w Uppsali. Od pewnego czasu jej domem stał się szpital – zdiagnozowano u niej nowotwór, i na oddziale onkologicznym czeka na operację. Choroba Bernadette przemienia bliskich jej ludzi. Sprawia, że muszą zmierzyć się sobą, pokonać lęki i słabości. Wyzwala pokłady troski, wrażliwości, pomysłowości, których nie podejrzewaliby wcześniej u siebie. Przyjaciele muszą na nowo zbudować relacje, odnaleźć w sobie cząstkę Bernedette, odszukać jej otwartość i dobroć. A i ona sama nie może poddać się rezygnacji."

Pisanie książki zajęło autorce trzy lata. Nie jest to, jak  zapewnia, ostatnia jej praca. W przygotowaniu jest następna książka której tematyka ma być związana  m.in. z tańcem.

Spotkanie odbędzie się we czwartek 15 marca na Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny o godzinie 17. 30. Podczas promocji będzie można nabyć książkę.