Zapraszamy młodzież ze szkół i dzieci z przedszkoli  do wzięcia udziału w kolejnej, VII edycji konkursu, pn. „Segreguj razem z nami”.

Konkurs organizuje Urząd Miejski w Brodnicy i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Celem Konkursu jest pogłębianie znajomości problemów środowiskowych związanych z odpadami komunalnymi, pokazanie korzyści płynących ze zbiórki makulatury oraz innych surowców wtórnych, kształcenie umiejętności ograniczenia ilości odpadów wytwarzanych w domu oraz aktywnego udziału w działaniach na rzecz środowiska.
-  Brodnica pretendując do miana „Gminy Przyjaznej Środowisku”, pragnie wykazać szczególną inicjatywę w trosce o swoje naturalne środowisko - mówi burmistrz Brodnicy.
Podstawą wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Miejskiego w Brodnicy, „Karty zgłoszenia udziału w Konkursie”, która dostępna jest w zakładce  "ochrona środowiska" na naszej stronie.
- Natura potrzebuje naszej pomocy, odpowiedzialnego jej traktowania i konsekwentnego działania, które przysłuży się jej ochronie. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w konkursie „Segreguj razem z nami”; niech Wasze osiągnięcia poznają inni - mówi burmistrz.