Tylko do końca września możemy się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym.

Zgodnie z ustawą termin upływa 30 września 2021 r. Spis jest obowiązkowy, a ustawodawca przewidział kary dla niespisanych. Urząd Miejski w Brodnicy, by pomóc mieszkańców w spisie utworzył punkt spisowy. Organizowane są również punkty mobilne. Dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości spełnienia obowiązku spisowego tych mieszkańców, którzy jeszcze się nie zrobili.

Najbliższy punkt mobilny zorganizowany będzie 14,17,21 i 24 września 2021 r. (wtorek i piątek) w godzinach od 8.00 do 10.30 przy ul. Bazarowej w Brodnicy, (Targowisko Miejskie).
Każdy mieszkaniec naszego miasta może również dokonać spisu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brodnicy (ul. Kamionka 23) w godzinach pracy urzędu.

Ważne!
Jedna osoba może spisać wszystkich domowników. Należy znać numery PESEL osób spisywanych, posiadać dane dotyczące powierzchni użytkowej budynku (lokalu) oraz rok budowy w przypadku budynku jednorodzinnego, jak również dane dotyczące zatrudnienia (wykonywany zawód, adres miejsca pracy). W celu spisania się wystarczy posiadać przy sobie dokument tożsamości, nie są wymagane inne dokumenty potwierdzające dane spisowe.