Ruszył rządowy program „Czyste Powietrze” realizowany na naszym terenie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Jest to kompleksowy program, który skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
Obecnie we wszystkich gminach województwa kujawsko-pomorskiego realizowany jest cykl spotkań, podczas których przedstawiane są zasady funkcjonowania programu „Czyste Powietrze” oraz informacje jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie. Harmonogram spotkań informacyjnych jest dostępny na stronie internetowej www.wfosigw.torun.pl i jest na bieżąco aktualizowany. Informacja o terminie i miejscu spotkania w naszym mieście zostanie również zamieszczona na stronie Urzędu Miejskiego.
Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji i pożyczek m.in. na:
- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż
- nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu;
- docieplenie przegród budynku;
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
- montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
- instalację odnawialnych źródeł energii - kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej (tylko pożyczka).
Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie internetowej: www.wfosigw.torun.pl, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer tel.: 56 62 12 370, 56 62 12 371.

UM Brodnica