Niecodzienny gość odwiedził Starostwo w Brodnicy, budząc zainteresowanie pracowników i klientów urzędu . Anna Wazówna- jakby zeszła  z portretu – we wspaniałej  dworskiej sukni, ozdobionej słynnymi  klejnotami odwiedziła starostów i urzędników .


W rolę Anny Wazówny wcieliła się Agata Borkowska,  uczennica Zespołu Szkół w Pokrzydowie, a okazją do tego była trzecia edycja konkursu powiatowego pod hasłem” Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”.

Konkurs odbył się 29 maja w ZS Pokrzydowie ,a Anna Wazówna była jego ozdobą.

W konkursie wiedzy o zabytkach wzięli udział uczniowie klas IV-VI  szkół podstawowych z ZS w Pokrzydowie, SP 7 w Brodnicy oraz ze szkół  z Jabłonowa, Osieka,  Pokrzydowa i Zbiczna.

- Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą. Konkurs rozstrzygnęła konkurencja plastyczna. Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Pokrzydowie , drugie miejsce zajęli zawodnicy z SP Jabłonowo, trzecie- z SP w Zbicznie. Konkurs wpisany jest na listę Kuratora Oświaty, więc udział w nim i zajęte miejsce  będzie wpisane na świadectwie- wyjaśnia Aleksandra Ładzik, która z Aleksandrą Findling i Joanną Krygier zorganizowała konkurs.

- Wspaniała suknię dla królewny Anny , wg wzoru z portretu , uszyła Beata Korfanty. To mama ucznia, nasza „ bajkowa krawcowa”, która od dawna szyje stroje do szkolnych przedstawień  – informuje Barbara Kopańska, dyrektor ZS w Jabłonowie.

Konkurs dofinansowany był przez Starostwo w Brodnicy, Urząd Gminy Zbiczno, Dyrektora i Radę Rodziców w ZS Pokrzydowie.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy