abler2016

W czasie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości Starosta Brodnicki wyróżni  zasłużonych mieszkańców powiatu brodnickiego.

Medal Pamiątkowy Ubi Concordia , Ibi  Victoria otrzymają:   Wiesław Biegański, Wójt Gminy Bartniczka i Edward Łukaszewski , Wójt Gminy Brodnica  -za m.in. wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Brodnickiego,  działania, które przyczyniły się do integrowania i aktywizowania mieszkańców oraz  rozwoju Powiatu Brodnickiego .

Statuetkę „  Brodnicki Nenufar” otrzyma   HM Maciej Betlejewski, Komendant Hufca ZHP Brodnica-  za działania społeczne i kulturalne ,  popularyzujące idee harcerskie i patriotyczne.

Gospodarze Powiatu: starosta Piotr Boiński, wicestarosta Mariusz Klonowski oraz Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy wyróżnią także: Aleksandrę Śmigowską z Mileszew( gmina Jabłonowo Pomorskie)-  za pracę i zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy warunków życia zwierząt  oraz  cenne inicjatywy w popularyzowaniu idei pomocy zwierzętom bezdomnym, krzywdzonym i maltretowanym oraz Justynę Łubińską,  radną Rady Miejskiej w Górznie,  przewodniczącą  Koła Gospodyń Wiejskich w Górznie - za działania społeczne na rzecz mieszkańców miasta i gminy Górzno  oraz aktywność w powołaniu i prowadzeniu Koła Gospodyń Wiejskich.

Przed uroczystościami w Pałacu Anny Wazówny Narodowe Święto Niepodległości  uczciliśmy  uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem  żołnierzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych i delegacji.

10 listopada  złożono także  kwiaty pod  Pomnikiem Wdzięczności, przy ul. 3 Maja.

10 listopada zapraszamy  na godz. 18.00 na  Duży Rynek , gdzie  rozpoczną się  IX Nocne Manewry Patriotyczne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież