Dziesięcioosobowy zespół uczniów z klasy III b Zasadniczej Szkoły Zawodowej zakwalifikował się do III – finałowego – etapu konkursu „Młody Lean Lider - bądź pożądanym członkiem zespołu firmy europejskiej”.


Innowacyjny konkurs – adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – ma na celu zapoznanie młodzieży z wymaganiami europejskiego rynku pracy, rozwinięcie  kompetencji w zakresie przedsiębiorczości indywidualnej i zespołowej.

Przedsięwzięcie jest realizowane pod opieką zespołów z firmy Sits sp. z o.o., LeanQ Team sp. z o.o. oraz pod patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Konkurs jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap odbywał się w poszczególnych szkołach, które zgłosiły udział w rozgrywkach. Polegał na przeprowadzeniu gry symulacyjnej według scenariusza przygotowanego przez organizatorów. W CKZiU do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły z klas: II b ZSZ, III b ZSZ oraz III TL. Zwyciężył zespół z klasy III b ZSZ w składzie: Miłosz  Różycki, Paweł Lewandowski, Kamil Malinowski, Paweł Poćwiardowski, Andrzej Zarębski, Karol Komorowski, Patryk Czubak, Kamil Mroziński, Bartosz Piechocki, Jakub Król, Bartosz  Kordas.

Zwycięski zespół reprezentował CKZiU podczas II etapu konkursu, który odbył się 27 lutego br.  na Uniwersytecie Gdańskim. Tym razem uczniowie zmagali się z zupełnie nową grą z trudniejszymi wyzwaniami. Gra symulowała procesy realizowane w środowisku międzynarodowych korporacji, takie jak:  obsługa klienta fabryki, produkcja, księgowość fabryki, magazyny centralne, finansowe centrum usługowe. Wymagała ona od uczestników kreatywności, umiejętności pracy w zespole pod presją czasu, planowania, organizacji pracy, eliminowania marnotrawstwa w procesie produkcyjnym itp.

Prezentacja wyników zrealizowanych projektów odbywa się przed jury konkursu złożonego z przedstawicieli Stowarzyszenia Lean Management Polska, Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawicieli firm.

Świetny  wynik w  rozgrywkach międzyszkolnych w Gdańsku zapewnił uczniom CKZiU  udział w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu.  Zadanie finalistów będzie polegało na identyfikacji pomysłów doskonalących w brodnickiej firmie SITS oraz zaprojektowaniu własnej gry symulacyjnej opisującej procesy zaobserwowane w firmie.

Opiekunowie zwycięskiej drużyny: panie Anna Krawulska i Wiesława Wróblewska.

Koordynator projektu z firmy SITS: pani Violetta Jankowska