Fryzjerki z Brodnicy zdobyły wyróżnienie na II Międzyszkolnym Konkursie Fryzur Historycznych "Fryzjerska Odyseja" pt. Ikony mody i stylu lat 40 - tych i 50 - tych XX wieku w Warszawie.

28 października 2015 roku w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Fryzur Historycznych "Fryzjerska Odyseja" pt. Ikony mody i stylu lat 40 - tych i 50 - tych XX wieku.

Były tam także  adeptki sztuki fryzjerskiej z Regionalnego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy: Edyta Kleis i modelka Paulina Cyltoch. Dziewczęta są  uczennicami Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Brodnicy i odbywają praktykę w pracowni fryzjerskiej RCKPiU.

Na konkurs  przygotowały fryzurę inspirowaną kreacją  Sandy - bohaterki filmu "Grease", w której rolę wcieliła się Olivia Newton John. Do występu w konkursie uczennice zostały przygotowane przez panią Beatę Kołodziejską – nauczycielkę  praktycznej nauki zawodu. Ich fryzura została nagrodzona wyróżnieniem oraz nagrodami rzeczowymi.

W jury konkursu zasiadali: pani Danuta Szczęsna - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 21 w Warszawie, pani Justyna Chlipalska - nauczyciel zawodu z Garwolina, pani Zuzanna Surmirska - autorka podręczników do nauki zawodu dla branży fryzjerskiej, pani Małgorzata Łaszewska i pan Robert Dybkowski - koordynatorzy ds. współpracy ze szkołami z firmy Fale Loki Koki. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Grupę Polwell oraz wydawnictwo Suzi. Z kolei firma Chantal ufundowała sesję fotograficzną w czasopiśmie branżowym "Kurier fryzjerski".

Starostwo Powiatowe w Brodnicy