Świetna zabawę ze scrabble organizuje  samorząd mieszkańców wsi Konojady. Sołtys Sławomir Łukasik razem ze współorganizatorami zaprasza na III Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”.


Dzięki Grzegorzowi i Sławomirowi Łukasikom Konojady dołączyły do elitarnej grupy polskich wsi, propagujących grę w scrabble.

Już po raz trzeci organizuje się tu  ogólnopolska zabawa ze scrabble – Otwarte Mistrzostwa Konojad  „ Oby rżało”.

W tym roku turniej odbędzie  14 - 15 czerwca 2014 i   po raz pierwszy będzie to turniej  Grand Prix  .
Na zawody już zapisało się ponad 80 uczestników, lista jest nadal  otwarta.

- Zawody scrabble zwykle organizowane są w dużych miastach, mistrzostwa na wsi- to rzecz rzadko spotykana, ale popularność naszej imprezy rośnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy w Konojadach  wszystkich miłośników scrablle- mistrzów i tych, którzy dopiero zaczynają. W latach poprzednich mieliśmy 30, potem 60 zawodników, teraz już ponad 80 . Zgłaszają się zawodnicy bardzo młodzi – kilkunastoletni i bardzo dojrzali- z całej Polski, m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, od miejscowości nadmorskich po Białystok . Są całe rodziny, które już kolejny raz będą stratować w mistrzostwach.  Zapraszamy serdecznie – mówi sołtys Sławomir Łukasik, który organizuje mistrzostwa z synem Grzegorzem, gospodyniami z KGW Konojady i samorządem mieszkańców.

Turnieje scrabble odbędą się w świetlicy w Konojadach, zawodnicy mają zapewnione noclegi w Stanicy Wodnej w Bachotku.

- W Stanicy w Bachotku nasi goście mają zapewniony nie tylko dach nad głową, ale też świetną atmosferę z wieczornym ogniskiem - mówi Sławomir Łukasik.

Więcej informacji o zawodach (także formularz zgłoszeniowy) na stronie Polskiej Federacji Scrabble: http://www.pfs.org.pl/( zakładka: Konojady 14 czerwca )

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy