Do 15 stycznia 2014r. trwa nabór dla osób lub instytucji z powiatu brodnickiego chcących założyć spółdzielnię socjalną. Czym jest spółdzielnia socjalna?

Spółdzielnia socjalna  jest to forma prawna podmiotu łączącego cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej. Ma umożliwić jej członkom, którymi muszą być w 50% osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy. Spółdzielnia socjalna, jako rodzaj spółdzielni pracy, opiera się na zasadzie osobistego świadczenia pracy przez jej członków.

Każda osoba fizyczna spełniająca warunki określone w Regulaminie.

Rekrutacji może otrzymać do 20 000 tysięcy złotych wsparcia finansowego na utworzenie spółdzielni socjalnej. Poza tym,  w okresie do 12 miesięcy można otrzymać wsparcie pomostowe: na pokrycie kosztów ZUS, wynajem lokalu i media, usługi księgowe, ubezpieczenie mienia. Każda osoba prawna może otrzymać na pracowników zatrudnionych do spółdzielni socjalnej wsparcie finansowe do 20 000 tysięcy złotych i wsparcie pomostowe do 12 miesięcy. Formularz rekrutacyjny zawierający wstępny opis działalności spółdzielni należy złożyć do 15.01.2014r do godziny 16.00 (liczy się data wpływu).

Zachęcamy do bezpłatnego kontaktu z doradcą.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.owies.eu Zachęcamy do bezpłatnego kontaktu z doradcą, tel. 56 621 97 39 lub 690 960 917, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.