Wędkarze z  Okręgu PZW Toruń rywalizowali w czasie Młodzieżowych Zawodów Wędkarskich. Monika Ignalewska i Przemek Żmudziński z Brodnicy  zdystansowali w połowach swoich rywali z 14 drużyn.

2 września  nad jeziorem konkursowym toruńskiego  Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego już od rana rozpoczęła się rywalizacja wędkarska  14  drużyn z całego Okręgu PZW Toruń. Były też dwie drużyny z Brodnicy. Zawody otworzył  Prezes ZO Mirosław Purzycki wraz z Dyrektorem Okręgu Panią Grażyną Dejewską. Sędzią głównym zawodów był  Marek Rytka.

Wędkowanie młodych zawodników na wylosowanych łowiskach odbywało się pod nadzorem  instruktorów . Nad prawidłowym przebiegiem łowienia czuwali  sędziowie Koła PZW WIARUS  – Andrzej Kaniecki, Roman Krotowski,  Czesław Krotowski, Kazimierz Nadrowski.

Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska ważyła  złowione ryby , które później wracały do wody.

- Wyniki zawodów podsumował   sekretarz konkursu ,  niezawodny  Adam Sikorski. Zawody w swoim  sektorze i grupie wiekowej tj. w kategorii  „junior młodszy” zwyciężyli  wędkarze ze szkółki wędkarskiej z  Brodnicy -  Monika Ignalewska i Przemek Zmudziński .  Jagoda Bodnar zajęła trzecie miejsce.  Drużynowo brodniczanie  uplasowali się na 2 i 3 miejscu w swoich kategoriach (odpowiednio:  juniorzy młodsi i kadeci starsi). W drużynie szkółki wędkarskiej  z Brodnicy byli też :  Kamil i Hubert Sokołowscy oraz Hubert Fras- informuje Łukasz Żmudziński .

- Po ogłoszeniu wyników zwycięzcom indywidualnym i drużynom zostały wręczone nagrody przez prezesa rejonu PZW w Brodnicy i przewodniczącego rady do spraw młodzieży toruńskiego okręgu PZW.  .

Zapraszamy dzieci do darmowej nauki wędkowania w każdy czwartek od  g.16.00 do siedziby KM PZW Brodnica przy ul. Ceglanej 18. Tam pod opieką instruktorów wędkarskich dzieci będą uczyły się wędkowania oraz ekologii –mówi Jerzy Fijołek