XI Piknik Plażowej Piłki Siatkowej w Górznie trwał 13 godzin i nawet silna burza nie przeszkodziła zawodnikom, by kontynuować rozgrywki. Większość nagród zgarnęli goście, którzy zjechali na turniej z różnych stron Polski. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Brodnickiego.

Rozegrany  w Górznie pod patronatem Starosty Brodnickiego XI Piknik Plażowej Piłki Siatkowej zaplanowany na dwa dni  na prośbę zawodników rozegrany został w jednym dniu. Był to prawdziwy maraton. Zawody rozpoczęły się o godzinie dziewiątej a zakończyły się po 13-tu godzinach. Do turnieju przystąpiły 33 duety. Wyjątkowo liczna była reprezentacja Górzna. Poza miejscowymi uczestnikami turnieju na kompleksie boisk piaszczystych terenów rekreacyjnych „Wisiałki” gościły w Górznie pary siatkarskie z: Brodnicy, Chełmży, Zielonej, Iławy, Żuromina, Płocka, Warszawy, Olsztyna, Ostródy i Lubowidza. Burza przerwała zawody na pół godziny.

Jak informują organizatorzy: w najsilniej obsadzonej kategorii open do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn, podzielonych na cztery grupy eliminacyjne.
W grupie A klasą dla siebie był duet z Warszawy Trzciński/Zieliński, który wygrał wszystkie mecze grupowe. Drugie miejsce zdobył duet Witkowski/Brzeziński (Górzno-Iława), trzecie Siudziński/Burczyński (Zielona), a czwarte Szyfer/Chmielewski-  również z Zielonej.

W grupie  B bezapelacyjnie najlepszym duetem byli siatkarze z Płocka Kopeć/Maziarek, którzy z kompletem punktów wywalczyli awans do ćwierćfinałów. Drudzy w grupie B również wywalczyli awans,  a byli to reprezentanci Brodnicy Adamski/Morek. Trzecie miejsce ex aequo zajęły duety Górny/Bartkowski z Górzna oraz Gruz/Romanowski z Żuromina.

Grupa C to dominacja siatkarzy z Chełmży Kalisz/Schepke, którzy wyszli z grupy z kompletem punktów. Drugie miejsce zajęli siatkarze z Zielonej Grzywiński/Krukowski, trzecie miejsce przypadło kolejnej ekipie z Zielonej Jankowski/Gutowski,  a czwarte duetowi z Górzna Sargalski/Sargalski.

W pięciozespołowej grupie D komplet punktów zdobył duet z Olsztyna Chyl/Grzesik. Na drugim miejscu premiowanym awansem do ćwierćfinałów uplasowali się kolejni siatkarze z Zielonej Rochna/Rochna. Trzecie miejsce zajęli Budzich/Pietrzak, czwarte miejsce zajęli Paluszewski/ Drygas,  a piąte duet z Górzna Stańko/Stańko. Mecze ćwierćfinałowe zakończyły się następującymi rezultatami: Trzciński/Zieliński-Adamski/Morek 2:0, Kopeć/Maziarek – Witkowski/Brzeziński 2:0, Kalisz/Schepke-Rochna/Rochna 0:2, Chyl/Grzesik – Grzywiński / Krukowski 2:0.


Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i zakończyły się wynikami 2:1. Duet Trzciński/Zieliński pokonali Chyl/Grzesik oraz Kopeć/Maziarek pokonali duet Rochna/Rochna. Zapadał już zmierzch,  kiedy odbywały się mecze finałowe. W meczu o trzecie miejsce duet Chyl/Grzesik z Olsztyna pokonał 2:0 siatkarzy z Zielonej Rochna/Rochna.
W wielkim finale siatkarze z Warszawy Trzciński/Zieliński pokonali duet z Płocka Kopeć/Maziarek 2:0.

Rozgrywki w kategorii kobiet zostały również zdominowane przez zespoły przyjezdne.
W grupie A najlepsze okazały się panie z Warszawy Woźniak/Karasiewicz. Drugie miejsce zajęły Serafińska/Jędrzejewska, trzecie Sobotka/Komosińska, a czwarte Nadarzewska/ Wiśniewska.
W grupie B najlepsze okazały się siatkarki Zdon/Kaniuka (Ostróda-Olsztyn). Drugie miejsce zajęły Witkowska/Wiśniewska, trzecie Murawska/Cendrowska i czwarte Mikołajska Malanowska. W pierwszym półfinale Woźniak/Karasiewicz pokonały 2:0 duet Witkowska/Wiśniewska. Drugi półfinał należał do siatkarek Zdon/Kaniuka, które pokonały 2:0 Serafińską/Jędrzejewską. W meczu o trzecie miejsce lepszymi okazały się panie Serafińska/Jędrzejewska z Lubowidza, które pokonały duet Witkowska/Wiśniewska. W finale rozegranym już przy zapadającym zmroku duet z Warszawy Woźniak/Karasiewicz pokonał panie Zdon/Kaniuka 2:0.

W trzeciej kategorii mixtów zostało zgłoszonych sześć zespołów. Najlepiej zaprezentował się mixt z Warszawy Maziarek/Woźniak, który pokonał wszystkich rywali. Na drugim i trzecim miejscu zostali sklasyfikowani również reprezentanci Warszawy, kolejno Szymańska/Zieliński i Trzciński/Karasiewicz.

Kategoria weteranów czyli 35+ zakończyła się zwycięstwem reprezentantów Chełmży Kalisz/Więcławski. Drugie miejsce przypadło siatkarzom z Zielonej Sadowski/Łebkowski. Trzecie miejsce (jedyne na podium dla gospodarzy turnieju) przypadło duetowi Robert Stańko/ Adam Szymański reprezentujących Górzno i Brodnicę.

Najlepszym parom siatkarskim nagrody finansowe oraz puchary wręczył we własnym imieniu oraz Starosty Brodnickiego Robert Stańko - Burmistrz Górzna.

Na zakończenie od godziny 2000 do północy odbyła się dyskoteka dla uczestników turnieju oraz mieszkańców Górzna i przybyłych gości. Można było skorzystać z potraw z grilla oraz zimnych napojów serwowanych przez sponsorów turnieju Restaurację Pub Zdrojowa oraz Pensjonat „Jagódka”. Wśród sponsorów był również Marian Barcz z Brodnicy.
Impreza została dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz Urząd Gminy w Górznie. Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy w Górznie, Zespół Szkół w Górznie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.