Starostwo Powiatowe w Brodnicy wraz z „Czasem Brodnicy” organizują Plebiscyt na Sportowca i Trenera Powiatu Brodnickiego 2011. Można głosować, wybierając spośród 28 kandydatów w trzech kategoriach .

Kandydaci na Sportowca i Trenera Roku w Plebiscycie Czasu Brodnicy i Starostwa Powiatowego w Brodnicy prezentowani są w kategoriach:  sportowca seniora, sportowca juniora i trenera.

W ubiegłym roku w Plebiscycie wygrali Mateusz Zagórski (lekka atletyka), Ewelina Zielaskiewicz (wioślarstwo) i Zenon Rosiński (lekka atletyka)

W tym roku największą, bo jedenastoosobową  grupę kandydatów stanowią  juniorzy. Wśród sportowców jest także dziewięciu  seniorów (dorosłych) oraz osiem osób w grupie trenerskiej.

-  W naszym plebiscycie startują tylko najlepsi w swoich dziedzinach. Każdy kandydat musi spełniać określone kryteria, czyli reprezentować biało-czerwone barwy reprezentacji Polski bądź uplasować się w minionym roku w dziesiątce najlepszych w kraju. Wzięliśmy pod uwagę również mistrzów województwa, a jeżeli chodzi o trenerów, to także zdobywców 2. i 3. miejsc, ale przynajmniej z dwiema drużynami. Kandydat musi być mieszkańcem naszego powiatu bądź stąd pochodzić (wielu obecnie mieszka i uprawia sport w klubach całej Polski). W ostatnim numerze zaprezentowaliśmy wstępną listę kandydatów, dziś lista ostateczna i uzupełniona. Na podanych obecnie  kandydatów można oddawać swoje głosy- informuje Krzysztof Cedro , redaktor „ Czasu Brodnicy”.   Głosowanie SMS-owe już trwa , a zakończy się w poniedziałek 6 lutego o godz. 9.00.

-  Za pomocą  SMS-ów można oddawać głosy,  przesyłając wiadomość o treści: BRO. XY oraz imię i nazwisko głosującego (a nie kandydata). Zamiast X wpisujemy literę, a zamiast Y liczbę, które znajdziemy obok zdjęcia naszego faworyta. SMS-y wysyłamy pod numer 70068 (koszt 0,62 zł z VAT). Z jednego numeru telefonu będziemy liczyli tylko jeden głos na jednego kandydata (tzn. z jednej komórki można oddać kilka głosów, ale tylko na różnych kandydatów, również w ramach tej samej kategorii)- informuje Krzysztof Cedro.

Jako że tym razem „ Czas Brodnicy” organizuje plebiscyt  wspólnie ze starostwem to właśnie Starosta Brodnicki Piotr Boiński uhonoruje laureatów na finałowej gali organizowanej  w czwartek 9 lutego.

Nagrody ufundowane przez starostwo otrzyma po trzech najlepszych w kategorii sportowiec senior i trener oraz pięciu w kategorii sportowiec junior. 20 upominków otrzymają głosujący czytelnicy – autorzy co dziesiątego z nadesłanych najwcześniej SMS-ów. Ufundowali je: sieć sklepów Marka Hildebrandta, firma Cerako Jana Kowalskiego i Zakłady Przemysłu Cukierniczego Vobro.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

LISTA KANDYDATÓW

SPORTOWIEC SENIOR

S1 Patryk Kuchczyński (piłka ręczna) – wychowanek MKS Brodnica, uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Szwecji, drużynowy wicemistrz  Polski z ekipą z Kielc

S2 Mateusz Zagórski (lekka atletyka) – 5. indywidualnie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na 400 metrów i 5. w sztafecie 4x400 seniorów na MP w Bydgoszczy. Członek kadry narodowej seniorów przygotowującej się do Igrzysk w Londynie

S3 Karol Wiśniewski (karate) – zwycięzca I Pucharu Polski nowej organizacji NSKF Poland.

S4 Ewelina Zielaskiewicz (wioślarstwo) – wychowanka UKS Remus Brodnica, startuje obecnie w klubie z Gdańska. M.in. drugie miejsce w mistrzostwach Polski seniorów na ergometrze oraz wicemistrzostwo w czwórce podwójnej wagi lekkiej.

S5 Janusz Tułodziecki (trójbój siłowy) – razem dźwignął 617,5 kg i został mistrzem Polski weteranów

S6 Tomasz Momot (modelarstwo) – po raz kolejny niezwyciężony w mistrzostwach Polski modeli halowych w Zembrzycach koło Torunia

S7 Jarosław Kurkowski (badminton) – brodniczanin, który w mistrzostwach Polski weteranów wspólnie z zawodnikiem z Warszawy wywalczył brązowy  medal

S8 Daniel Trojanowski (wioślarstwo) – urodzony w Brodnicy etatowy sternik naszej wioślarskiej ósemki. Wraz z nią uzyskał awans na Igrzyska w Londynie.

S9 Waldemar Chełkowski (motocykle) – urodzony w Brodnicy czołowy motocyklista kraju. W tym roku zajął 5. miejsce w Polsce i był 10. w Europie


SPORTOWIEC JUNIOR

J1 Marcin Kowalski (lekka atletyka) – brązowy medalista na Mistrzostwach Polski juniorów w biegu na 800 metrów. Członek kadry narodowej juniorów przygotowującej się do Mistrzostw Świata w Barcelonie.

J2 Artur Marchlewicz (szachy) – piąty na Mistrzostwach Polski juniorów do lat 12

J3 Emilia Potempa (siatkówka) – z drużyną Pałacu Bydgoszcz wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek

J4 Mateusz Mikulicz (kolarstwo) – wyróżniający się kolarz w Polsce w kategorii juniorów rodem z Jabłonowa Pomorskiego

J5 Wiktor Płoski (piłka nożna) – czołowy strzelec wojewódzkiej ligi trampkarzy (33 gole), w których Sparta wywalczyła 3. miejsce, czołowy zawodnik drużyny z gimnazjum na Wiejskiej

J6 Martyna Sobczak (pływanie) – legitymuje się 8 wynikiem w Polsce na dystansie 200 metrów stylem klasycznym wśród 11 latek. Najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim na tym dystansie

J7 Agata Górna (lekka atletyka) – mistrzyni makroregionu w biegu przełajowym na dystansie 2,5 km młodziczek

J8 Rafał Jeziorski (kolarstwo) – wychowanek klubu Tęcza Górale,aktualnie reprezentant Stali Grudziądz. Srebrny medal ze startu wspólnego i brąz w jeździe na czas w mistrzostwach Polski juniorów.

J9 Robert Rżeński (wioślarstwo) – wychowanek UKS Remus, obecnie zawodnik drużynowego mistrza Polski Lotto z Bydgoszczy, zdobywca srebrnego medalu w czwórce pojedynczej wagi lekkiej na młodzieżowych mistrzostwach Polski.

J10 Jakub Sochacki (wioślarstwo) – wychowanek UKS Remus reprezentujący obecnie AZS Toruń, wywalczył srebrny medal w czwórce podwójnej ze sternikiem i był czwarty w czwórce podwójnej bez sternika na mistrzostwach Polski juniorów młodszych.

J11 Zuzanna Sobiesińska (pływanie) – czwarty wynik w Polsce na 400 metrów stylem dowolnym wśród 11 latek. Najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim


TRENER

T1 Mariusz Zabłocki (piłka nożna) – jego podopieczni, uczniowie gimnazjum przy Wiejskiej wywalczyli mistrzostwo województwa w piłkę nożną.

T2 Zenon Rosiński (lekka atletyka) – trener lekkoatletów MiejskiegoUczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica, m.in. Mateusza Zagórskiegoi Marcina Kowalskiego, reprezentantów Polski.

T3 Katarzyna Brózda (piłka ręczna) – jej podopieczne z MKS-u (rocznik 1998) zostały mistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego. To pierwszy dziewczęcy tytuł w historii klubu

T4 Jan Orzech (piłka ręczna) – szkoleniowiec Miejskiego Klubu Sportowego, trener kroczących do drugiej ligi seniorów, juniorów –którzy zostali mistrzami województwa. Młodzicy pod jego komendą zajęli 6. miejsce w finale Pucharu Polski.

T5 Patryk Kupczyk (piłka nożna) – trenowani przez niego trampkarze wywalczyli trzecie miejsce w kujawsko-pomorskim, obecnie trener liderujących w województwie juniorów młodszych i trener drużyny III ligowej Sparty

T6 Radosław Małkiewicz (unihokej) – jego uczennice ze SP w Drużynach okazały się najlepsze w województwie

T7 Bartłomiej Bielicki (karate) – trener w brodnickim klubie karate, który wywalczył drużynowe wicemistrzostwo Polski drużynowe.

T8 Kazimierz Gabrielczyk (pływanie) – trener UKS Siódemka, którego młode pływaczki od lat osiągają medalowe pozycje w zawodach wojewódzkich i krajowych