PFRON informuje, ze od 1 do 22 sierpnia 2011 przyjmowane są wnioski do programu „PEGAZ 2010”. Program ten zapewnia pomoc dla osób niepełnosprawnych przy zakupie oprzyrządowania do  samochodu, wózka inwalidzkiego, czy zdobyciu  prawa jazdy.
Program PEGAZ 2010 w obszarze A to środki na pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu dla osób niepełnosprawnych;

obszar C- to pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu;

obszar E- pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B

Szczegółowe informacje na temat programu: www.pfron.org.pl oraz w oddziałach PFRON, gdzie składać można wnioski o dofinansowanie.

- Jednocześnie PFRON zastrzega, że warunkiem podejmowania decyzji finansowych w ramach programu jest uzyskanie zgody Ministra Finansów oraz opinii sejmowej komisji ds. budżetu- na przesunięcia środków w planie finansowym PFRON 2011- informuje Izabella Lewandowska, dyrektor   PCPR w Brodnicy.