Ciekawe spotkanie twórców z powiatu brodnickiego z poetą, krytykiem literatury Dariuszem Tomaszem Lebiodą przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy.


19 maja Sala Wielka Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy  zapełniła się miłośnikami- twórcami literatury . Na  II Brodnickie Warsztaty Literackie przygotowane przez Mi PBP przyszli poeci, pisarze, autorzy opowiadań i powieści z Brodnicy, Jabłonowa Pomorskiego, Górzna i z gminy Bobrowo.
-Jestem zaskoczony, że tak wiele osób zajmuje się literaturą i to  twórcze zainteresowanie przynosi tak wiele interesujących utworów – mówił Roman Pytlasiński, który  przysłuchiwał się dyskusji o literaturze.
Autorzy czytali swoje utwory, a oceniał je  Dariusz Tomasz Lebioda, adiunkt w WSP Akademii Bydgoskiej, krytyk literatury, poeta.
- Tak liczny udział  twórców z powiatu brodnickiego to zasługa bibliotekarek z regionu, które skutecznie popularyzowały  informację o    naszym spotkaniu w lokalnych środowiskach- mówi Paweł Stanny, dyrektor MiPBP.