Wyjątkowo bogate w atrakcje będzie tegoroczne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Świętowanie rozpocznie się w sobotę, 1 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Imprezy odbędą się w wielu miastach regionu. W powiecie brodnickim atrakcje czekają na mieszkańców i gości w Brodnicy i Jabłonowie Pomorskim.


Na Święto Województwa zapraszają marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober. Okazja jest wyjątkowa, mija bowiem dokładnie 20 lat od utworzenia województwa kujawsko-pomorskiego. Jak podkreśla marszałek Piotr Całbecki, dwie dekady, które upłynęły od reformy administracyjnej, były dla regionu niezwykle ważne.

- Dynamiczny rozwój i umacniająca się samorządność poszły w parze z kształtowaniem się autentycznej wspólnoty i lokalnej tożsamości. Dzięki temu Kujawy i Pomorze są naszą małą ojczyzną. Kolejne święto to okazja nie tylko do znakomitej zabawy, ale też do lepszego poznania regionu - podsumowuje marszałek województwa.

Podczas obchodów święta atrakcji dla dorosłych i dla dzieci nie zabraknie. W Jabłonowie Pomorskim w sobotę, 1 czerwca zaplanowano Koncert Galowy „Krainie Uśmiechu”, w którym będzie można posłuchać przebojów z wielkich dzieł, jak m.in. „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka”, „Baron cygański”, „Skrzypek na dachu”, czy „Straszny dwór”, w wykonaniu artystów operowych pod artystycznym kierownictwem Kazimierza Kowalskiego. Koncert odbędzie się w plenerze, na skwerze u zbiegu ulic Mostowej i Wigury, przy pomniku bł. Matki Marii Karłowskiej. Wstęp wolny. Początek o godz.16.30.

Z kolei w Brodnicy w sobotę, 8 czerwca, wielbiciele nauki będą mogli poznać tajemnice kosmosu na AstroFestiwalu, który rozpocznie się o godz. 17. Imprezę swym koncertem o godz. 22.00 uświetni popularny piosenkarz Andrzej Piaseczny - szczegóły tutaj https://www.portal.brodnica.pl/aktualnosc-2924-brodnica_swietuje_z_kujawami_i_pomorzem.html    

pm, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu