abler2016

20-21 MAJA 2017 ZAPRASZAMY DO BRODNICY TANCERZY Z CAŁEJ POLSKI!! Spotkamy się już po raz X na OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO!


W tym roku rywalizacja została rozłożona na dwa dni.
DZIEŃ 1:
– DISCO DANCE SOLO/DUETY/MINIFORMACJE
– DISCO SHOW FORMACJE
– JAZZ SOLO/DUETY/MINIFORMACJE
– INNE FORMY/FORMACJE
(kat. wiekowa do lat 11, 12-15 lat , pow.15 lat)

DZIEŃ 2:
– HIP-HOP SOLO
– HIP-HOP/DUETY
– HIP-HOP MINIFORMACJE
– HIP-HOP FORMACJE
(kat. wiekowa do lat 11, 12-15 lat , pow.15 lat)

Pierwsze taneczne mistrzostwa miały miejsce pod koniec lat 90.tych, w nowo wówczas otwartym Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy. Zorganizowane zostały pod auspicjami Polskiej Federacji Tańca Nowoczesnego, co wiązało się jednak z dość wysokimi opłatami na rzecz Federacji i wydarzenie, po drugiej edycji naturalnie wygasło. Dopiero w 2007 roku, wicedyrektor BDK, Małgorzata Katarzyna Miętkiewicz oraz Karina Rybszleger (instruktor tańca nowoczesnego w BDK) postanowiły je reaktywować i od tego momentu wyłącznym organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO jest Brodnicki Dom Kultury.

Sukces przeszedł najśmielsze oczekiwania. Choć na pierwszy po latach taneczny mityng trudno było znaleźć chętnych, to i tak wzięło w nim udział ok. 250 tancerzy z całej Polski. Potem było już tylko lepiej, a kolejne lata potwierdziły, że ranga OTTN w Brodnicy wzrasta i tancerzy zaczęło przybywać.

Dokładamy wszelkich starań, by wśród członków jury zawsze był ktoś z „top 10” najlepszych choreografów w Polsce. Niewątpliwie, na rangę Turnieju wpływa również i to, że oprócz głośnych, medialnych nazwisk, które przyciągają publiczność, w skład jury wchodzą uznani i cenieni we własnym środowisku profesjonaliści (jak np. Bernadetta Ziółek, Artur Cieciórski, Youya, Mandaryna).

OTTN w Brodnicy, to również świetna okazja do promocji miasta – do Brodnicy przyjeżdża ok. 2 tys. osób, z kilkudziesięciu miast Polski!Źródło: BDK

""""""""""""""""""""""""""""""""""""