Zapraszamy na Noc Muzeów, która swoją brodnicką odsłonę będzie miała w piątek 17 maja 2019 r. Wszystkich mieszkańców Brodnicy oraz odwiedzających nasze miasto zachęcamy do udziału w tym popularnym wydarzeniu i skorzystania z oferty Muzeum w Brodnicy.

Tego dnia wszystkie obiekty muzealne (Zamek, Spichlerz oraz Brama Chełmińska) otwarte będą dla zwiedzających w godzinach od 18:00 do 1.00. Poza możliwością bezpłatnego zwiedzania wystaw prezentowanych w naszych obiektach, brodnickie Muzeum przygotowało szereg atrakcji towarzyszących.

Program:

Brama Chełmińska, ul. Mały Rynek 4

1. Zwiedzanie wystaw: „Droga do Niepodległości – Brodnica XIX/XX”, „Tancerki – Wojciech Chwiałkowski”, „Sztuka kopiowania” – Natalia Buchalska, Wojciech Chwiałkowski

2. Konkurs dla dzieci i młodzieży związany z wystawą „Droga do Niepodległości – Brodnica XIX/XX”

Spichlerz, ul. Św. Jakuba 1

1. Zwiedzanie wystaw w Centrum Edukacji Ekologicznej

2. Pokaz filmów ekologicznych

3. Konkurs przyrodniczy „Zielony w tym temacie” dla dzieci i młodzieży. Przewidziane atrakcyjne nagrody (zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu)

Zamek, ul. Zamkowa

1. Zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych

2. „Muzealny detektyw” - zabawa dla dzieci - rozwiązywanie muzealnych tajemnic i zagadek z przeszłości

3. „W domu komtura” – zajęcia plastyczne dla dzieci – wyklejanki

4. „Brodnickie zabytki” – historyczna zgaduj-zgadula

Godz. 20.00 – zamek

Koncert DISKOPOLIS (org. Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich w ramach projektu „Festiwal X”. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy)

 

UM Brodnica