"September 21, 1945... That was the night I died” Tymi słowami zaczyna się jeden z najbardziej wzruszających filmów antywojennych, jakie kiedykolwiek powstały.


Wypowiada je 14.letni Seita, a w zasadzie jego duch - skąpany w ognistej poświacie obserwuje własną śmierć na dworcu kolejowym w Kobe. Z jego martwych rąk wypada metalowa puszka po landrynkach. Znajduje ją jeden z dworcowych zamiataczy i wyrzuca daleko, daleko na łąkę nieopodal dworca. Z puszki powstaje duch Seity i jego czteroletniej siostrzyczki Setsuko. Otoczeni gromadą świetlików udają się na dworzec i wsiadają do kolejki. W tym momencie zaczynają się wspomnienia...

28 LUTEGO 2019, o GODZ. 19:00, Dyskusyjny Klub Filmowy "BRODNICA" zaprasza na film Isao Takahaty - współzałożyciela słynnego studia Ghibli i jednego z najbardziej wpływowych reżyserów filmów animowanych na świecie. Swoim filmem Takahata udowadnia, że animacja może poruszać trudne tematy i nie tylko się ich nie boi, ale wręcz przeciwnie - wychodzi z nich obronną ręką.

ZWIASTUN - https://youtu.be/VHVqu6EnGIM

Opłata członkowska  w DKF „BRODNICA” jest dobrowolna i wynosi 10 PLN. Pieniądze są przeznaczane na cele statutowe. Nr konta: 09 1020 5024 0000 1802 0010 1022, w tytule wpłaty wystarczy wpisać DKF BRODNICA.
(Brodnicki Dom Kultury, ul. Przykop 43).Brodnicki Dom Kultury