abler2016

I Ty zostań dziennikarzem!


Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zaprasza uczniów: klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych, trzeciej klasy gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych na XXVII edycję multimedialnych Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich.

Chcesz doskonalić sztukę pisania i interpretacji tekstów? Chcesz nauczyć się interesująco opisywać ludzi i zdarzenia, pisać reportaże, depesze, komentarze, felietony, recenzje, przeprowadzać wywiady? Chcesz poznać zasady posługiwania się mikrofonem i kamerą, tworzenia audycji radiowej i telewizyjnej, sprawdzić się w roli prezentera radiowego i telewizyjnego? Chcesz poznać smak przyjaźni i wspaniałej przygody? Zgłoś się na XXVII Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie 2018-2019.

W programie
m.in. doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, nauka korzystania ze źródeł informacji, przetwarzanie obserwacji i opinii w różne formy wypowiedzi medialnej, uczenie podstaw: tworzenia gazety, audycji radiowej i telewizyjnej, poznanie etyczno-prawnych uwarunkowań działalności dziennikarskiej.

Warsztaty są bezpłatne!
Warsztaty odbywać się będą 2 godziny w tygodniu (od października br. do czerwca 2019 r.) w Bydgoszczy. Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze i realizatorzy Rozgłośni Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz Oddziału TVP S.A. w Bydgoszczy. Warsztatami kieruje Mirosław Twaróg – ich pomysłodawca i autor koncepcji programowej. Patronuje im Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego.

Zgłoszenia
zawierające: imię, nazwisko, adres, typ szkoły oraz wiek należy przesłać do 15 września e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić swój udział w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy ul. Dworcowa 82 podczas dyżurów rekrutacyjnych w dniach 27 sierpnia – 12 września br. w godz. 9.00 – 18.00.
Tradycyjnie utworzona zostanie grupa regionalna dla uczestników Warsztatów zamieszkałych w odległych miejscowościach regionu. Grupa ta odbywać będzie zajęcia w co drugą sobotę miesiąca.

Inauguracja
Uroczystość inauguracji XXVII edycji Warsztatów odbędzie się 29 września o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy pl. Wolności 9. Przedstawiony zostanie podział na grupy zajęciowe.

(bd)/Super Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież