abler2016

Już we wrześniu na ulicach miasta pojawi się 8 nowoczesnych i ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. Jest to wynik wieloletnich starań włodarzy Brodnicy. Oprócz tego powstanie węzeł przesiadkowy, parkingi Bike&ride, nowe wiaty przystankowe, system informacji pasażerskiej oraz zaplecze techniczne dla autobusów.


6 marca 2018 roku w siedzibie firmy Autosan Sp. z o.o. w Sanoku, Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz członkowie zarządu AUTOSAN sp. z o.o. Pan Michał Stachura i Pan Robert Samek podpisali umowę na dostawę 8 szt. autobusów SANCITY 10LF dla Gminy Miasta Brodnicy. Dzięki temu ruszyła realizacja zamówienia, które ma być wykonane do końca września br. Pierwszy autobus na ulicach Brodnicy pojawi się już na początku września. Dostawa będzie wynikiem realizacji postępowania przetargowego w ramach zadania „Inwestycja w infrastrukturę komunikacji miejskiej w Brodnicy”.

„To historyczne wydarzenie dla naszego miasta, ponieważ po raz pierwszy wymieniony zostanie całkowicie tabor komunikacji miejskiej. Sanocki producent dostarczy nam 8 nowych, ekologicznych, klimatyzowanych, monitorowanych, bezpiecznych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych autobusów, które odnowią brodnicką komunikację miejską. Staraliśmy się o ten projekt 3 lata, w końcu udało się otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych.” - mówi Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy

Całkowita wartość projektu wyniesie prawie 9 milionów złotych z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to prawie 7 milionów złotych. W ramach modernizacji zaplanowano również:

1) budowę węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (park & ride) przy ul. Gen. Maczka obsługującego pasażerów komunikacji publicznej, a także prywatnych przewoźników. Węzeł przesiadkowy wyposażony zostanie w wiatę przystankową wraz z systemem ITS dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz miejsca postojowe.

2) budowę parkingów (bike & ride) zlokalizowanych w pobliżu zakładów pracy, szkół i terenów zielonych miasta.

3) Wymianę wiat przystankowych

4) Modernizację zaplecza technicznego (warsztatu) z dostosowaniem do obsługi i serwisu taboru. Zakup niezbędnego wyposażenia w tym zestaw diagnostyczny.

Inwestycja nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Nadal pozostanie DARMOWA.

Szczegółowe informacje na temat długo oczekiwanej inwestycji zamieszczone zostaną w najbliższym wydaniu Miejskiego Serwisu Telewizyjnego oraz na łamach gazety Ziemia Michałowska.


UM Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież