Uniwersytet III Wieku funkcjonujący w integracji z Radą Programową Warsztatu Terapii Zajęciowej daje niepełnosprawnym możliwość realizacji procesu rehabilitacji zawodowej.

Wiosną 2011 roku powstała myśl utworzenia Uniwersytetu dla mieszkańców miasta i powiatu. Rada Programowa WTZ opracowała projekt oraz zadania dla osób chętnych do udziału w zajęciach. Utworzono następujące grupy;
- usprawniania ruchowego,
-dyskusyjno-artystyczną,
-językową,
-rękodzieła.
Na zajęcia zapisało się 67 osób. Zajęcia prowadzą terapeuci WTZ oraz nauczyciel języka angielskiego. W ramach spotkań nauczyciel historii Radosław Stawski oraz Pan Piotr Grążawski przybliżają historię naszego miasta oraz zabytków. Psycholog Dorota Giżewska organizuje spotkania psychoterapeutyczne. Studenci nie tylko realizują program w placówce WTZ, biorą również udział w wycieczkach np. do Teatru Muzycznego w Gdyni, do Hiszpanii, do Warszawy itp.
Niepełnosprawni uczestnicy WTZ przygotowują dla studentów:
- skrypty do nauki języka,
- słodkie niespodzianki,
- Wykonują prace porządkowe – listy obecności, szatnie, sprzątanie,
Dnia 18.06.2014r. odbyło się uroczyste zakończenie semestru połączone z wręczeniem zaświadczeń. Uważam , że zajęcia są integracją dla mieszkańców zdobyciem wiedzy i nawiązania przyjaźni. 



Tekst, fot. Barbara Tuptyńska

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki