Brodnicki przewodnik policyjnego psa patrolowo-tropiacego asp.szt.  Marian Augusciński i jego pies, zdobyli I miejsce w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy . Funkcjonariusz i jego czworonożny przyjaciel w szranki stanęli z ośmioma innymi przewodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego. Okazali się najlepsi. To nie pierwszy ich sukces.


W minionym tygodniu (2-3.08.) policyjny przewodnik psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies „Iskra” po raz kolejny wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy.  Policyjny duet do pokonania miał następujące konkurencje:

Przewodnicy zmierzyli się w I etapie konkurencji takich jak:
- ogólne posłuszeństwo psa

- pokonywanie przeszkód

- praca węchowa ( podjęcie tropu śladu człowieka)

- pościg bez kagańca za osobą

- czołowy atak na pozoranta

- obrona przewodnika podczas konwoju

- przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby

W II etapie eliminacji policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu kynologii oraz wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies zajęli I miejsce. Tuż za nimi na podium stanął sierż.szt. Tomasz Kozielecki z KPP Tuchola. Policjanci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe dla siebie i swoich czworonogów.
Ci dwaj najlepsi przewodnicy w kategorii patrolowo-tropiącej będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach już we wrześniu br.

To już nie pierwszy sukces Mariana i Iskry. Przypomnijmy! W 2016 roku asp.szt. Marian Augusciński wraz z Iskrą zajęli również I miejsce i reprezentowali garnizon kujawsko-pomorski w finałach Mistrzostw.  Wtedy „nasz” duet zajął IV miejsce indywidualnie, a wspólnie z kolegą z Tucholi i Jego psem I miejsce drużynowo.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież