Wielu rodaków, którzy do stolicy docierają pociągiem ekspresowym lub samolotem, z niemałym żalem pozostawia swoje pojazdy na dworcowym lub lotniskowym parkingu i aż się otrząsa na myśl o poruszaniu się po stolicy taksówkami lub transportem publicznym. Budowa metra niewiele pod tym względem zmieniła.

Nic w tym zresztą dziwnego. Kto przywykł do poruszania się po swoim mieście samochodem, temu niełatwo się pogodzić z koniecznością siedzenia na tylnej kanapie w taksówce, nie wspominając już o zatłoczonym metrze, tramwaju czy autobusie. Do tego dochodzi konieczność „rozgryzienia” kwestii biletów w stolicy. W każdym polskim mieście płaci się za przejazdy inaczej. Trzeba wiedzieć, gdzie kupić bilety i jakie.

Przyjezdni, także ci z zagranicy, decydują się więc na wypożyczenie samochodu pod adresem https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/. Wynajęty pojazd czeka na nich na lotnisku albo pod dowolnie wybranym hotelem.

Wynajem samochodu nie musi być drogi

Nie musi to być spory wydatek, bo komu wystarczy małe auto do poruszania się po Warszawie, może je mieć już za 69 zł dziennie. Do dyspozycji są oczywiście także samochody wyższej klasy, a nawet luksusowe limuzyny. Za wynajem weekendowy (3 doby) płaci się tyle, ile za dwa dni, można więc wybrać się do stolicy także w celach turystycznych i poruszać po niej wygodnie wynajętym pojazdem. Kto zapłaci podczas rezerwacji online, może uzyskać rabat. Kaucja nie jest wymagana. Można też poprosić o wyposażenie dodatkowe, np. fotelik dziecięcy albo GPS, który ułatwi dotarcie do dowolnie wybranych miejsc w stolicy.

Minimum formalności, korzystne limity

Można też zapłacić kartą przy odbiorze pojazdu, ponieważ kierowcy, którzy podstawiają zamówione samochody, są wyposażeni w mobilne terminale płatnicze. Jeśli chodzi o wymagane dokumenty, to posiadać trzeba dokument tożsamości, prawo jazdy (od co najmniej jednego roku). Konieczna jest też karta kredytowa lub debetowa. Najmłodsi kierowcy muszą jednak trochę poczekać: wypożyczalnia wymaga ukończenia co najmniej 21 lat od wynajmującego małe i średnie samochody oraz 24 lat od chętnych na większe.

Istotne są też limity kilometrów. Kto wynajmuje auto na czas nieprzekraczający pięciu dni, może przejechać 200 km w ciągu doby, choć liczba przejechanych kilometrów jest uśredniana, a więc można jednego dnia przejechać więcej, drugiego mniej itd. Można oczywiście limit przekroczyć, ale kosztuje to 50 groszy za każdy dodatkowy kilometr. Dopiero przy wynajmie na pięć dni i dłużej limity kilometrów nie obowiązują.


 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły