Wprowadzenie na rynek kosmetyczny lakierów hybrydowych stało się spełnieniem kobiecych marzeń o trwałym manicurze, który nie odpryskuje już po kilku dniach. Hybrydy utrzymują się na paznokciach nawet do trzech tygodni, wyglądają naturalnie i są odporne na uszkodzenia. Ich wykonanie wymaga nieco wprawy, ale efekt wynagradza wysiłek.

Domowy zestaw hybrydowy

Aby zrobić manicure hybrydowy na swoich paznokciach, potrzebujemy: lampy UV lub LED do utwardzenia, płatków kosmetycznych (najlepiej sprawdzą się bezpyłowe), odtłuszczacza do paznokci (tak zwanego cleanera), pilnika lub bloku polerskiego, a także bezbarwnej bazy (base), topu i oczywiście kolorowych lakierów hybrydowych. Do zdjęcia hybryd potrzebny będzie aceton oraz płatki kosmetyczne i… folia aluminiowa. Koszt takiego zestawu zamyka się mniej więcej w kwocie 150 złotych. Za nałożenie lakieru hybrydowego w salonie kosmetycznym zapłacić musimy około 80 złotych – inwestycja we własny zestaw szybko się więc zwróci. Wszelkie akcesoria do hybryd dostępne są na http://neess.pl/.

Krok pierwszy: tradycyjny manicure

Zanim nałożymy hybrydy, wykonujemy zwykły manicure – piłujemy paznokcie, nadając im odpowiedni kształt. Odsuwamy (lub w razie konieczności usuwamy) skórki, aby nie zalać ich lakierem. Jeśli lakier nie będzie dokładnie przylegał, dostanie się pod niego powietrze i zanieczyszczenia. Może to zmniejszyć jego trwałość. Następnie polerujemy i matujemy płytkę paznokcia, a na koniec przecieramy odtłuszczaczem.

Krok drugi: baza

Właściwy manicure hybrydowy rozpoczynamy od nałożenia bazy. Jej warstwa powinna być cienka – zdarza się, że spływa. Należy nałożyć ją szybko, a następnie utwardzić, wkładając dłoń pod lampę na minutę (lampa LED) lub dwie (lampa UV).

Krok trzeci: podwójna warstwa koloru

Na utwardzoną bazę kładziemy wybrany kolor. Pierwsza warstwa zwykle nie kryje całkowicie, ale na nią nakładamy drugą, która wyrównuje również wszelkie smugi. Każdą warstwę, przed nałożeniem drugiej, utwardzamy pod lampą. Warstwy powinny być cienkie – grube wyglądają nienaturalnie. Na tym etapie możemy dodatkowo nakleić na paznokcie naklejki hybrydowe: wycinamy je z szablonu, umieszczamy w naczyniu z wodą, a kiedy oddzielą się od folii zabezpieczającej, wyławiamy na przykład pęsetą i umieszczamy na hybrydzie.

Krok czwarty: top

Na koniec nakładamy jeszcze lakier nawierzchniowy (top), który utwardzamy pod lampą, a następnie przecieramy odtłuszczaczem. Gotowe! Aby zdjąć hybrydy, należy zetrzeć pilniczkiem top, zamoczyć płatek kosmetyczny w acetonie, położyć na paznokciach i owinąć palce, każdy z osobna, kawałkiem folii aluminiowej. Po około 15–20 minutach ściągamy folię i waciki i drewnianym patyczkiem podważamy lakier.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki