Wydajność maszyn i urządzeń, które swoją moc czerpią z napędu hydraulicznego, spada wraz z upływającym czasem. Olej brudzi się, a praca w ciężkich warunkach powoduje , że do wnętrza układu dostają się pęcherzyki powietrza oraz woda. Brak zastosowania odpowiednich działań może doprowadzić do awarii i usterek, które nie tylko spowolnią naszą pracę, ale również grożą poważnymi kosztami naprawy. Rozwiązaniem tego problemu może być mikrofiltracja. W tym artykule opowiem, czym właściwie jest ten proces oraz jak może nam pomóc w zminimalizowaniu kosztów wymiany oleju w naszej firmie.

 

Czym jest proces mikrofiltracji oleju?

Wiemy już, że jednym z największych problemów w firmach, które wykorzystują do pracy maszyny z napędem hydraulicznym, jest stopniowy spadek wydajności. Wielu pracowników potwierdza, że najlepszą wydajność, jakość pracy i dokładność maszyn można zauważyć tuż po wymianie oleju na nowy. Dzieje się tak dlatego, że ciecz ta wolna jest od zabrudzeń, wody, pęcherzyków powietrza i pyłu. Idealnie smaruje cały układ i pozwala uzyskać maszynie optymalne warunki pracy. Z czasem jednak olej hydrauliczny ulega zabrudzeniu przez różne cząsteczki. Z czasem wpływa to, na jakość i wydajność pracy co wprawiony pracownik bez większych problemów może wychwycić. Proces mikrofiltracji polega na przepuszczeniu oleju przez odpowiednie urządzenie wyposażone w specjalistyczne filtry. Dzięki temu ciecz uwalniana jest od pęcherzyków powietrza, nadmiaru wody i większości zabrudzeń. Po przejściu całego procesu nie tylko lepiej spełnia swoje zadanie, ale również otrzymuje zwiększoną żywotność.

 

Mikrofiltracja a wydatki w firmie

Wymiana oleju w dużym przedsiębiorstwie generuje ogromne koszty, co w dzisiejszych czasach może być trudne dla przedsiębiorców. Jednym ze sposobów na wygenerowanie oszczędności, jest maksymalne wydłużenie terminu dokonania wymiany tej cieczy w maszynach. Mając jednak na uwadze zalecenia producentów, możemy mieć obawy czy przeciąganie tej czynności nie przyniesie nam więcej problemów niż pożytku. Mikrofiltracja oleju hydraulicznego rozwiązuje ten problem. Przejście tego procesu sprawia, że ciecz odzyskuje szereg swoich właściwości, dzięki czemu może zostać wymieniona w znacznie dłuższym terminie, niż zakładają pierwotne zalecenia producentów urządzeń i maszyn. Dzięki temu nie tylko dbamy o jakość pracy w naszym zakładzie, ale również możemy wygenerować spore oszczędności, co w dzisiejszych czasach może być kluczowe dla wielu przedsiębiorców. Pamiętajmy również, że dzięki mikrofiltracji możemy mieć pewność, że zła jakość oleju nie będzie powodem awarii i usterek. Zaleca się by koparki, które pracują w trudnych warunkach i inne maszyny miały filtrowany olej nawet co kilka miesięcy, by zachować sprawność i efektywność oraz uchronić się przed poważnymi awariami. Jak więc widać zyski znacznie przewyższają koszt przejścia procesu mikrofiltracji.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki