Czy nie wystarczy dobrze pilnować swojego pupila podczas spaceru po parku, na łące czy w lesie, aby nie zginął? Okazuje się, że nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. Wiele psów wymaga, aby mogły się swobodnie wybiegać. To dla ich zdrowia i zachowania dobrej kondycji. Z kolei koty lubią po prostu chodzić własnymi drogami i niejednokrotnie potrafią zniknąć z własnego przydomowego podwórka na wiele godzin. Gdzie wówczas ich szukać? Na to pytanie łatwo można sobie odpowiedzieć, jeśli wyposażymy czworonoga w GPS dla zwierzaka.

Szybkie odnalezienie psa lub kota

Może wam się wydawać, że macie znakomicie ułożonego psa czy kota, zawsze na spacerach chodzi przy was koło nogi i nigdy nie zdarza mu się uciekać. Jednak nagła sytuacja może wszystko zmienić. Przestraszone wystrzałem, hałasem, głośnym hamowaniem samochodu zwierzę daje się ponieść instynktowi i nagle okazuje się, że zerwało się ze smyczy i pobiegło w siną dal, w poszukiwaniu spokoju. Są też takie rasy psów, które z natury są tropicielami i szybko mogą podążyć za nęcącym tropem. W ten sposób wasz czworonóg dosyć łatwo może zaginąć.

Koty co prawda chadzają własnymi drogami i potrafią wrócić do domu, ale co się stanie, jeśli podczas jednej z takich wędrówek zwierzę coś wystraszy i też w panice oddali się zanadto od domu? Będzie miał duże problemy z powrotem do domu albo w ogóle do niego nie wróci.

W takich sytuacjach bez wątpienia przydatny, albo nawet niezbędny okazuje się GPS dla psa i kota. To niewielkie urządzenie, które wskazuje dokładne miejsce pobytu zwierzęcia lub obszar, w którym można go szukać. Dla właściciela to duże ułatwienie, ponieważ może znaleźć psa lub kota, zanim pupil znajdzie się w niebezpieczeństwie, na przykład dotrze do trasy szybkiego ruchu.

Swoboda dla pupila

Nadajnik GPS dla psa lub kota umieszczony w obroży przydaje się także i wtedy, gdy chcemy dać trochę swobody swojemu zwierzęciu, np. umożliwiamy psu bieganie samopas po swojej działce albo kot może swobodnie wychodzić na spacery, nawet poza ogrodzenie. Niektóre urządzenia GPS dla psów i kotów, jak rozwiązania ze sklepu Calmean.com pozwalają na alarmowanie właściciela o tym, że zwierzę wyszło poza ustaloną strefę bezpieczną. Wystarczy w aplikacji na mapie wyznaczyć, w jakim obszarze może przebywać pies lub kot, a jeśli pupil wyjdzie poza strefę, to od razu właściciel zostanie o tym powiadomiony w aplikacji. 

Kradzież czworonoga

Kolejnym wyzwaniem, z jakim czasem mierzą się właściciele psów i kotów, zwłaszcza tych rasowych, są kradzieże. Złodziej może zdziwić się, jeśli przyjedziemy do niego po swojego zwierzaka, najlepiej w obstawie policji. Wystarczy sygnał z GPS umieszczonego np. w obroży psa czy kota, aby bez problemu w każdym momencie mógł ustalić, gdzie znajduje się nasza zguba. Na podstawie wskazań z satelitów krążących po orbicie ziemskiej GPS wskazuje z dokładnością do kilku metrów, gdzie jest w danej chwili nadajnik. Poza tym niektóre urządzenia GPS dają możliwość nasłuchu otoczenia, jeśli zostaną wyposażone w kartę SIM. Wystarczy na nie zadzwonić, aby usłyszeć, co dzieje się w otoczeniu psa lub kota, co może pomóc w dotarciu do miejsca, w którym pupil przebywa. Podobne rozwiązania wykorzystuje lokalizator GPS dla dziecka.

 

 

 

   
   
   
   

 

undefined

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki