abler2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od września 2016 roku, mieszkańcy wskazali policjantom prawie 470 miejsc,   które uważają za zagrożone.

We wrześniu 2016 roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy powiatu brodnickiego, wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone. Są to np. miejsca,  gdzie  kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego,  nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek  lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W powiecie brodnickim od chwili uruchomienia Mapy naniesionych zostało prawie 470 takich miejsc. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Większość z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież