abler2016

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie, miał 54-letni motorowerzysta, który został zatrzymany dzięki zgłoszeniu, od przypadkowego kierowcy. Pijany kierowca skutera, trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


16 listopada krótko przed godz. 13:00 do dyżurnego komendy w Brodnicy zatelefonował mężczyzna, który poinformował, że jedzie za pijanym motorowerzystą. Zgłaszający relacjonował całą przebytą drogę i informował dyżurnego o swoim  położeniu. Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci w miejscowości Bobrowo, zauważyli stojącego na poboczu motorowerzystę. W trakcie kontroli 54-latka, funkcjonariusze poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu brodnickiego ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Jego jednoślad przekazany został osobie wskazanej przez zatrzymanego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 54-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki obywatelskiej postawie, doszło do wyeliminowania z drogi nietrzeźwego kierującego, a może nawet do uratowania jego życia.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież